Швейцарські науковці з Женевського університету встановили: навіть у соціально активних людей самотність у поєднанні з погіршенням слуху значно пришвидшує когнітивний занепад, передають Патріоти України.
У новому дослідженні, опублікованому в журналі Communications Psychology, йдеться: усунення проблем зі слухом і боротьба з відчуттям самотності є критично важливими для збереження здоров'я мозку у віці.
Люди, які регулярно спілкуються з іншими, постійно активують мовні й пам’яттєві функції — мозок "тренується". У самотніх — ці процеси слабшають.
Крім того, дослідники зазначили: втрата слуху викликає більше психологічного стресу саме у самотніх людей, що може додатково прискорювати зниження когнітивних функцій.
Учасники, які були і соціально ізольованими, і самотніми, показували найгірші результати у всіх когнітивних тестах — зокрема, на швидкість пригадування та мовну активність.
Вчені дійшли висновку, що як об’єктивна (ізоляція), так і суб’єктивна (відчуття самотності) самотність однаково важливі у контексті ризику деменції.
Благодійна організація Alzheimer’s Research UK закликала уряд Британії включити перевірку слуху до обов’язкового медогляду для людей старше 40 років.
«Ми ще не знаємо напевно, чи прямо спричиняє втрата слуху деменцію. Але точно знаємо: її можна виявити раніше і вжити заходів — наприклад, носити слуховий апарат», — зазначила докторка Ізольде Редфорд.
Комісія з вивчення деменції у Британії також рекомендує:
Дослідження підкреслює важливість комплексного підходу до здоров’я в літньому віці: медичні, соціальні й психологічні чинники впливають на мозок однаково сильно.
Вчасне виявлення втрати слуху, лікування депресії та активне соціальне життя можуть стати простими, але ефективними кроками у профілактиці деменції.
Чорна, червона, а може, біла? Який сорт смородини найкорисніший і яку харчову цінність має кожен із них? Варто дізнатися відповіді на ці запитання, особливо зараз, коли в Україні триває сезон цих смачних ягід, передають Патріоти України. У світі існує ...
Швейцарські науковці з Женевського університету встановили: навіть у соціально активних людей самотність у поєднанні з погіршенням слуху значно пришвидшує когнітивний занепад, передають Патріоти України. У новому дослідженні, опублікованому в журналі C...