Ви будете вражені! Хімік пояснив, що робить з мозком людини залежність від кави

Ранкова чашка кави - це ритуал пробудження у дуже багатьох людей. Однак чимала частина з них визнає, що уже не може прокинутись без допомоги цього напою, передають Патріоти України.

Викладач хімії, кандидат хімічних наук, популярний TikTok-блогер, науковець і телезірка Гліб Репіч пояснив "Новому каналу", у чому може полягати небезпека залежності від кави. Якщо коротко, то ароматним напоєм ми обманюємо свій організм. Але як це відбувається.

Речовина, яка відповідає за ефект кави, називається кофеїн. У чистому вигляді він виглядає, як білий порошок і відноситься до психостимуляторів. Його дія полягає у тому, що кофеїн стимулює нервову систему, підвищує працездатність, концентрацію уваги, а ще знижує відчуття втоми та сонливіть.

"Як же він це робить? Кофеїн дуже схожий на аденозин — важливу молекулу, що відповідає за відчуття втоми в нашому організмі. Аденозин виділяється протягом дня, поки ми бадьорі, зв’язується зі спеціальними рецепторами у головному мозку та генерує сигнал втоми. Тому ввечері, коли аденозину багато, нам зазвичай хочеться спати", — пояснив Репіч.

Оця схожість і може зіграти з нами прикрий жарт. Завдяки їй, кофеїн зв’язується з рецепторами аденозину, але при цьому не активує їх. Отже блокує рецептори, а разом з ними і відчуття втоми. Яка при цьому нікуди не дівається. Це як знеболювальне, яке не лікує біль, а вгамовує його на деякий час.

Втім, організм не обдуриш. Отримавши порцію кофеїну він все ж починає відчувати, що щось не так, і починає збільшувати кількість рецепторів втоми в клітинах головного мозку. Далі механізм простий: чим більше виникає рецепторів, тим більше потрібно кави, щоби їх заблокувати. Крок за кроком у людини розвивається кавова залежність. "Якщо за таких обставин кава несподівано закінчиться, це може перетворитися на справжнє випробування. У нас раптом з’явиться безліч нічим не заблокованих аденозинових рецепторів, і весь наявний аденозин, який продукує наш організм, зв’яжеться одночасно з усіма рецепторами втоми, які лише зможе знайти", — попередив учений. Від цього може виникнути відчуття, наче вся відкладена втома навалилась на вас одночасно.

Щоби уникнути такої неприємності, Репіч порекомендував споживати каву у розумній кількості. І не забувати про здоровий сон – єдиний справді ефективний спосіб боротьби з утомою.

Не робіть так! ТОП-3 помилки в макіяжі: Візажисти розповіли, що перетворює будь-яку жінку на простачку

субота, 25 березень 2023, 12:13

Візажисти розповіли, які помилки найчастіше допускаються в макіяжі. Такі промахи можуть перетворити будь-яку жінку на простачку, не врятують навіть стильні вбрання. Що ніколи не можна робити, читайте нижче, передають Патріоти України. Масивні брови, як...

Перевірте себе! Вибрана вами тварина підкаже, чого не вистачає у вашому житті

субота, 25 березень 2023, 11:12

Характер людини тісно переплетений з долею, а психологічні тести здатні дати підказку - куди далі рухатися, щоб бути успішним і щасливим, передають Патріоти України. Іноді здається, що все добре, але десь на краю підсвідомості ховається думка, а може н...