Морепродукти вважаються корисною частиною раціону завдяки вмісту білка, омега-3 жирних кислот та інших корисних речовин. Проте не всі морські делікатеси однаково безпечні для здоров’я. Дієтологи та екологи назвали морепродукти, які можуть завдати шкоди організму через високий вміст токсинів, важких металів або способи їхнього виробництва. РБК-Україна (проект Styler) розказує, які морепродукти небезпечні для українців, передають Патріоти України
Креветки з ферм
Хоча креветки популярні серед українців, особливо у суші та салатах, ті, що вирощуються на фермах, часто містять антибіотики, хімічні добавки та залишки пестицидів. Через масове виробництво креветки також можуть накопичувати токсини.
Акула і меч-риба
У м’ясі великих хижих риб, таких як акула та меч-риба, виявлено високий рівень ртуті. Цей метал є нейротоксином і може викликати серйозні порушення роботи нервової системи при регулярному споживанні.
Тунець
Попри популярність консервованого тунця, його м'ясо, особливо великих видів, також може містити ртуть. Крім того, деякі види тунця перебувають на межі зникнення через надмірний вилов.
Устриці та мідії з забруднених вод
Ці молюски мають здатність фільтрувати воду і накопичувати токсини, важкі метали та бактерії. Якщо їх збирають у забруднених водоймах, вони можуть бути небезпечними для здоров’я.
Крабові палички
Хоча це популярний продукт серед українців, крабові палички часто не мають нічого спільного з крабовим м’ясом. Це оброблений продукт, який містить консерванти, штучні барвники та велику кількість солі.
Регулярне вживання морепродуктів із високим вмістом токсинів або шкідливих добавок може призводити до:
Експерти радять обирати морепродукти ретельно:
Морепродукти можуть бути корисними, але лише за умови помірного споживання та вибору якісних продуктів.
Багато людей віддає перевагу помідорам, вирощеним власноруч вдома, тому що вони набагато ароматніші і смачніші, ніж ті, які можна купити у супермаркеті. Але їх вирощування тільки на перший погляд здається простим. Експерти з садівництва розповіли про н...
Довгий час вважалося, що щоденний душ може шкодити шкірі – змивати природні захисні олії, порушувати мікробіом і провокувати сухість, тріщини чи навіть загострення екземи й псоріазу. Проте нещодавнє дослідження британських вчених кидає виклик цим уявле...