Учені встановили, що вибір жанру фільмів пов'язаний із тим, як мозок обробляє емоції. Про це пише доктор філософії, експерт із сенсорних досліджень у Ньюфаундленді Ейнслі Хоторн у своєму матеріалі для видання Psychology Today із посиланням на нещодавнє дослідження, опубліковане у Frontiers in Behavioral Neuroscience, передають Патріоти України.
"Фільми настільки захопливі, тому що вони не тільки відображають усі людські емоції, а й викликають їх. Негативні емоції, як-от гнів або страх, відіграють центральну роль у багатьох фільмах", - розповіла провідна авторка дослідження і докторантка з психології в Університеті Мартіна Лютера в Галле-Віттенберзі Естер Цвікі.
Як пише Хоторн, під час дослідження вчені опитали 257 осіб про їхній улюблений жанр фільмів, а також просканували їхній мозок за допомогою апарату функціональної магнітно-резонансної томографії.
"Під час сканування учасникам показували обличчя, що виражають гнів або страх. Тим часом дослідники стежили за двома областями їхнього мозку: мигдалеподібним тілом, що відповідає за обробку емоцій, і прилеглим ядром, мозковим центром винагороди", - додала експерт.
За її словами, в результаті вчені побачили разючий контраст в активності мозку між шанувальниками різних жанрів фільмів: "У шанувальників бойовиків були найсильніші реакції в обох областях мозку. Вони не тільки сильно стимулювалися, бачачи негативні емоції, але ця стимуляція також відчувалася ними як винагорода. Результати були схожими для шанувальників комедії. З іншого боку, ті, хто надавав перевагу трилерам і документальним фільмам, набагато слабше реагували на вигляд негативних емоцій на екрані".
Як припустила авторка дослідження, "схоже, люди обирають жанри фільмів, які найоптимальніше стимулюють їхній мозок".
Не всі каструлі підходять для приготування їжі. Обираючи ємність, важливо враховувати матеріал, з якого він виготовлений. Це стосується зокрема алюмінієвого посуду, який все ще часто використовується на кухнях завдяки своїй довговічності та зручності. ...
Важливим етапом святкування Нового року завжди було позбавлення від усього непотрібного. Ще наші предки вірили, що так ви ніби "звільняєте" місце для добробту та щастя, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Новий рік для багатьох людей є не п...