Жодна картоплина не згниє: Чим обробити коренеплоди після збирання

Картопля, як і томати, часто стає жертвою фітофторозу. Патогенні грибки, які викликають це захворювання, вражають не лише бадилля, а й бульби. Заражена картопля не здатна довго зберігатися, незабаром після збору вона згниє. Дачникам важливо знати методи боротьби із захворюванням, щоб уникнути втрати врожаю, передають Патріоти України.

Як захистити картоплю від фітофтори

Явною ознакою захворювання на фітофтороз є поява темних плям на листі картоплі. У такому разі після збирання бульб обов’язково потрібно провести процедуру для знищення фітофтори.

Для цього не потрібно бігти до спеціалізованого магазину з препаратами для городу. Засіб можна приготувати самостійно. Достатньо мати часник.

Необхідно змішати 1 кг часникової кашки та 10 л води, настояти розчин протягом 2-3 годин та обробити бульби. Патогенні грибки не переносять часникові фітонциди і оброблена картопля стає непридатною для їхньої життєдіяльності. Після обробки коренеплоди повинні обов’язково просохнути.

У льоху, де зберігатиметься картопля, має працювати вентиляція. Після збирання врожаю картоплі землю також необхідно обробити від фітофтори.

Це справді працює! Як позбутися набряків на ногах - поради лікаря

п’ятниця, 9 травень 2025, 19:05

З невеликими набряками ніг стикався, напевно, кожен – після важкого дня зʼявляються сліди від шкарпеток або взуття стає тісним, передають Патріоти України. Набряки можуть бути наслідком тривалого сидіння чи стояння або ж симптомом небезпечного захворюв...

Господиням на замітку! Просто покладіть лимон у духовку - через годину вона буде сяяти

п’ятниця, 9 травень 2025, 18:35

Лимони — це екзотичні фрукти, які мають різноманітне застосування в кулінарних рецептах. Мало хто знає, що вони також діють як природний засіб для чищення. Завдяки простому «лимонному рецепту» ви легко і швидко очистите забруднену духовку, пише сайт Be...