Жодна картоплина не згниє: Чим обробити коренеплоди після збирання

Картопля, як і томати, часто стає жертвою фітофторозу. Патогенні грибки, які викликають це захворювання, вражають не лише бадилля, а й бульби. Заражена картопля не здатна довго зберігатися, незабаром після збору вона згниє. Дачникам важливо знати методи боротьби із захворюванням, щоб уникнути втрати врожаю, передають Патріоти України.

Як захистити картоплю від фітофтори

Явною ознакою захворювання на фітофтороз є поява темних плям на листі картоплі. У такому разі після збирання бульб обов’язково потрібно провести процедуру для знищення фітофтори.

Для цього не потрібно бігти до спеціалізованого магазину з препаратами для городу. Засіб можна приготувати самостійно. Достатньо мати часник.

Необхідно змішати 1 кг часникової кашки та 10 л води, настояти розчин протягом 2-3 годин та обробити бульби. Патогенні грибки не переносять часникові фітонциди і оброблена картопля стає непридатною для їхньої життєдіяльності. Після обробки коренеплоди повинні обов’язково просохнути.

У льоху, де зберігатиметься картопля, має працювати вентиляція. Після збирання врожаю картоплі землю також необхідно обробити від фітофтори.

Не робіть помилок! Чому домашня випічка кришиться

субота, 19 квітень 2025, 8:34

Приготування домашньої випічки – це справжнє мистецтво, яке вимагає уваги до деталей та дотримання певних правил. Однак, навіть досвідчені господині іноді стикаються з проблемою, коли булочки чи пироги виходять сухими та крихкими, передають Патріоти Ук...

Народні прикмети на 20 квітня. Що українці спрадавна уникали цього дня, аби між чоловіком і дружиною не частішали сварки

субота, 19 квітень 2025, 7:05

20 квітня за новим стилем (3 травня за старим) вшановують пам'ять преподобного Феодора Тріхіна, преподобного Анастасія Синайського і Кіпрську ікону Богоматері. За юліанським календарем цього дня вшановують мученика Руфіна і мученицю Акіліну молодшу. ....