На війні бійцям потрібно опановувати нові навички максимально оперативно- від цього залежить не лише виконання бойового завдання, а й життя - і твоє, і твоїх побратимів. Про пілота БПЛА, який навчився літати, щойно взяв у руки пульт, в коментарі для ТСН.ua розповіли аеророзвідники одного з батальйонів. ТСН.ua поспілкувався з цим військовим, передають Патріоти України.
"У лютому 2022-го я працював за кордоном, в Бельгії. 24-го мама подзвонила і зі сльозами розповіла про початок повномасштабного вторгнення. Я одразу вирішив повертатися", - розповідає Данило Новіков. На той момент йому було 19 років. Вдома у Полтаві була довга історія походів до військкомату.
"Спочатку мене не взяли, відповіли, що люди є і багато, мовляв, коли буде треба – мене покличуть. Я не став чекати і поїхав до Бахмута, звідти вдалось призватись",- згадує Данило.
Спочатку він був в піхоті. Напрямок – Зайцеве, Бахмут. Був двічі поранений: у Зайцевому в нього в руках розірвався гранатомет, а в Бахмуті посікло осколками. Після осколкового поранення повернувся до підрозділу, який уже на той час воював на Авдіївському напрямку.
"Тоді командир роти запропонував мені стати оператором БПЛА. Я прийшов до хлопців, наших досвідчених пілотів з 53-ї бригади, мені дали в руки пульт і сказали, куди летіти. Я й полетів".
Зараз Данило воює в батальйоні "Дике поле". До розвідувальних дронів додалися й ударні FPV-квадрокоптери.
Колега Данила каже, що той опанував навички управління FPV-дроном за два дні. "Я вчилася літати кілька місяців, а "Нова" один день політав на симуляторі польотів, а на другий день уже спокійно пілотував дроном", - з подивом говорить його напарниця Леся.
"Працювали по різних цілях – наприклад, по БМП, біля якої очікувала на евакуацію група орків. Також скидали "подарунки" в окопи, знищували розвідувальні камери, які ставив ворог для спостережання за нашими позиціями", - каже Данило.
Та додає, що дрони зараз є хоч і ефективним засобом знищення ворога, але дефіцитним. "Дронів мало, а цілей для роботи багато", - уточнює військовий.
І Данило, і його побратими з підрозділу додають, що кожен, хто прагне знищити ворожу техніку і піхоту, може перерахувати гроші на FPV-дрони, а пілоти подбають про те, щоб вони влетіло влучно в ціль.
Перша рота батальйону спеціального призначення "Дике поле" уже понад пів року працює на Лиманському напрямі, де в останній місяць особливо спекотно.
Дрони-камікадзе – це потужна зброя на полі бою, яка вражає не лише піхоту, а й техніку. Їх називають найдешевшими снарядами, оскільки маленька літаюча м’ясорубка, оснащена саморобною бомбою, по собівартості дешевша за будь-який артилерійський боєприпас. Її влучність залежить лише від вправності пілотів, а в наших пілотів кількість випущених камікадзе дорівнює кількості вражених цілей.
"Ми закуповуємо дрони за 18 – 20 тис гривень за штуку. Зараз хочемо закупити партію з 20 дронів. Це потенційно 20 підбитих ворожих автівок, БМП або й танків. Сподіваємося на вашу допомогу. Ніхто не переможе країну, в якій кожен і кожна включені в національний спротив", - пояснюють українські військові.
Новий президент США Дональд Трамп має намір домовлятися із диктатором Путіним, використовуючи інструменти тиску свого попередника Байдена. Таку думку висловив відомий україський журналіст Віталій Портников, передають Патріоти України. "Непоганою новино...
В Росії не мають можливості нарощувати виробництво за окремими показниками. РФ досягла стелі. Наразі там у змозі виробляти 140-160 ракет щомісяця. Про це йшлося у розмові полковника запасу ЗСУ, військового експерта Сергія Грабського в ефірі "Київ 24", ...