Українські спецслужби використали 21 тонну гексогену, замаскованого під вантаж поліетиленової плівки, для підриву Кримського мосту в першій половині жовтня 2022 року. Ця незаконно побудована переправа є одним із ключових коридорів постачання Росією військових вантажів до окупованого півострова, передають Патріоти України.
Подробиці спецоперації в інтерв'ю NV розповів голова Служби безпеки України Василь Малюк. Тоді вибух вантажівки пошкодив автомобільні прольоти і підпалив вантажний потяг з цистернами із пальним. "Розробкою та реалізацією спецоперації з мостом займався я особисто та двоє моїх довірених співробітників", - пояснює Малюк.
В СБУ, за його словами, ще з весни розглядали різні варіанти знищення Керченського мосту. Відправити вибухівку вантажним поїздом не було можливості, оскільки росіяни заборонили провезення залізничною частиною мосту будь-яких вантажів, крім військових.
Тож довелося використовувати фуру. Спершу в спецслужбі вирішили сховати вибухівку в бочках із олією, але відмовилися. "Було важливо, щоб закамуфльована вибухівка могла проїхати з пункту А в пункт В. При цьому обов'язково перетнути Керченський міст", - пояснює Малюк. А варіант із бочками такої "непомітності" не гарантував.
Тож очільник СБУ запропонував варіант із вибухівкою, обмотаною целофановою плівкою. Вантаж у вигляді великих рулонів плівки виглядав абсолютно цивільним і не мав викликати підозр.
Фахівцям СБУ також вдалося вирішити іншу непросту задачу та обійти російські системи радіоелектронної боротьби, встановлені на в'їзді на Кримський міст. Російська РЕБ налаштована збивати GPS-координати на вибухових пристроях, налаштованих на певну точку. Тож спеціалісти створили технічно складну систему, яка дозволила вибуху статися.
"Ми сім кіл пекла пройшли, використали в темну стільки людей! Росіяни "закрили" 22 людини - ув'язнили. Інкримінують їм усім співучасть у терористичному акті. Хоча насправді вони займалися звичною для себе буденною справою. Це були звичайні російські контрабандисти", - розповідає Малюк.
США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі "ескалації ядерних супротивників". Пентагон наголосив, що "численні ядерні противники кидають виклик безпеці США, їхніх союзників і партнерів", тому знадобилось "коригування" ядерної страте...
Володимир Путін і російське військове керівництво продовжують вихваляти балістичну ракету "Орєшнік", здійснений 21 листопада, однак військові аналітики Інституту вивчення війни вважають це частиною інформаційної кампанії, спрямованої на перебільшення м...