Обстрілював Україну ракетами "Калібр". Головні факти про фрегат "Адмірал Макаров" - один із найновіших кораблів ЧФ РФ, який був підбитий ЗСУ

6 травня стало відомо, що Збройним силам України вдалося підбити ракетами Нептун ще один корабель Чорноморського флоту Росії - ймовірно, фрегат Адмірал Макаров, передають Патріоти України.

За попередньою інформацією ЗМІ, російський фрегат Адмірал Макаров отримав серйозні пошкодження в районі острова Зміїний після удару з комплексу Нептун 5 травня, але поки залишається на плаву. Офіційного підтвердження цієї інформації поки немає.

Новий фрегат проекту Буревісник

Фрегат Адмірал Макаров — найновіший із трьох аналогічних кораблів проекту 11356Р Буревісник, що перебуває на озброєнні Чорноморського флоту РФ. Названий на честь віцеадмірала Російського імператорського флоту Степана Макарова. Постійне місце дислокації - окупований Севастополь.

На відміну від вже затопленого крейсера Москва радянських часів, збудованого в Миколаєві, фрегат Адмірал Макаров був закладений у 2012 році на суднобудівному заводі Янтар у Калінінграді.

Його спустили на воду у вересні 2015 року, потім кілька років випробовували. У липні 2017 року фрегат взяв участь у параді до Дня Військово-морського флоту РФ, а в грудні 2017-го офіційно було передано ВМФ Росії та введено в стрій. Загалом в ЧФ РФ є три фрегати проекту 11356Р Буревісник, ще кілька таких кораблів Росія будує для ВМС Індії.

У кодифікації НАТО кораблі типу Буревісник мають маркування Krivak V. Це серія російських багатоцільових фрегатів 2-го рангу (загалом у ВМФ РФ чотири ранги кораблів, найвищим є перший) з керованим ракетним озброєнням ближньої, далекої морської та океанської зони.

Основні характеристики фрегату

  • Водотоннажність — 3830 т (стандартна), 4035 т (повна)
  • Довжина — 124,8 м (стандартне футбольне поле має 105 м завдовжки)
  • Ширина — 15,2 м
  • Занурення — 4,2 м, найбільший — 7,5 м
  • Двигуни — дизель-газотурбінна енергетична установка
  • Швидкість ходу — від 14 вузлів в економічному режимі до 30 вузлів (повна швидкість, близько 55,5 км/год)
  • Дальність плавання — 4850 миль (на швидкості у 14 вузлів)
  • Автономність плавання — 30 діб
  • Екіпаж — 180 осіб

Чим озброєний фрегат Адмірал Макаров

  • Радіолокаційне озброєння — станції радіолокації Фрегат-М2М і Позитив-М1.2, а також корабельна навігаційна станція радіолокації кругового огляду Вайгач-У
  • Радіоелектронне озброєння — бойова інформаційно-керівна система Требование-М або Сигма, корабельний комплекс радіоелектронного придушення Смелый, радіолокаційні системи управління стрільбою артилерії та ракетною зброєю Пума та Вымпел
  • Тактичне ударне озброєння — крилаті ракети Калібр
  • Артилерія — одна універсальна корабельна артустановка А190 Універсал (100 мм)
  • Зенітна артилерія — дві корабельні автоматичні артилерійські установки калібром 30 мм АК-630М
  • Ракетне озброєння — універсальні пускові установки на вісім крилатих ракет Калібр та Онікс (перші теоретично здатні вражати морські цілі на дистанції 400 км, сухопутні - на 2000 км, а Онікси належать до класу надзвукових протикорабельних ракет), а також вісім ракетних комплексів ППО Ігла-С або Верба.
  • Авіаційна група — 1 вертоліт Ка-27ПЛ або Ка-31 у палубному ангарі, БПЛА Орлан-10
  • Корабель також оснащений протичовновим та мінно-торпедним озброєнням.

Участь у війні проти України

З 2018 року фрегат Адмірал Макаров неодноразово виконував «бойові завдання» у складі Оперативного з'єднання ВМФ Росії в Середземному морі - брав участь у російській військовій кампанії в Сирії.

Після початку російського вторгнення у лютому 2022 року фрегат Адмірал Макаров обстрілював територію України крилатими ракетами Калібр. В Одеській ОВА неодноразово говорили, що російські кораблі, оснащені цими ракетами та дислоковані у Чорному морі, несуть постійну загрозу українській території, зокрема Одеській області.

"Червоні зони": ЗМІ розповіли, як російські пілоти БПЛА тренуються на жителях Херсона, влаштовуючи "сафарі"

вівторок, 21 січень 2025, 0:15

Після того, як українські війська звільнили Херсон від російської окупації, яка тривала 8 місяців, ворог безжально обстрілює місто. У червні 2023 року загарбники підірвали Каховську дамбу, затопивши низинні райони Херсона, проте тепер мешканці міста зі...

Пріоритети змінились: У ЦПД розповіли, на що робить ставку РФ у війні після вдалих ударів по її НПЗ

понеділок, 20 січень 2025, 23:22

Удари Сил оборони України по російських нафтобазах вже принесли свої результати. Бо наразі Росія під час наступів на фронті більше покладається на піхоту. Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко, передають Патріоти У...