Росія вербує в Польщі шпигунів через інтернет для відстеження транзиту зброї, - WP

Російські спецслужби через Інтернет вербують у Польщі агентів, у тому числі серед українських біженців, для відстеження транзиту зброї в Україну. Як пише WP, такі вакансії почали з'являтися в інтернеті на початку року, передають Патріоти України.

Видання нагадує, що раніше в Польщі розкрили велику шпигунську мережу, яка співпрацює з російськими спецслужбами. За словами польських слідчих, протягом декількох тижнів агентам було доручено розвідати польські морські порти, розмістити камери вздовж залізниць і заховати пристрої стеження у військових вантажах. Потім, у березні, надійшов новий наказ про пуск під укіс поїздів, що везуть зброю на Україну.

Польська влада тепер вважає, що замовником було російське агентство військової розвідки, ГРУ, і що зірвана операція являла собою найсерйознішу російську загрозу на території НАТО з початку вторгнення РФ в Україну минулого року.

Мета Росії полягала в тому, щоб зірвати збройовий потік, що проходить через Польщу, на частку якого припадає понад 80 відсотків військової техніки, що поставляється в Україну.

"Не маючи можливості або не бажаючи покладатися на власних оперативників, Росія зібрала команду дилетантів, в тому числі за допомогою російськомовних повідомлень в Telegram-каналах в Польщі, які часто відвідують українські біженці. Якби це вдалося, схема могла б окупитися на декількох рівнях — уповільнити поставки зброї і розпалити невдоволення 1,5 мільйонами українців, які втекли до Польщі з початку війни. Навіть у разі невдачі зворотна сторона для Москви була обмеженою: в польську в'язницю потрапляли в основному переміщені українці, а не оперативники ГРУ", - йдеться в статті.

Шпигуни на аутсорсингу

Схема в Польщі відображає модель аутсорсингу, давно використовувану терористичними групами, з використанням онлайн-методів для вербування оперативників і дистанційних атак.

За словами польських чиновників, повідомлення, що використовуються для залучення потенційних новобранців, були розкидані серед пропозицій роботи, порад по житлу та інтернет-шахрайства в каналах Telegram, які часто відвідують групи біженців в Польщі.

Агентам обіцяли платити від декількох доларів за графіті, до 12 доларів за плакат. Згідно з інформацією, наданою польською розвідслужбою, там були листівки і транспаранти з написами "Польща ≠ Україна", "НАТО, йдіть додому" і "не БАЙДЕН".

За словами офіційних осіб, поширення таких матеріалів переслідувало дві мети: розпалювання антиукраїнських настроїв у Польщі, а також перевірку готовності новобранців виконувати більш серйозні завдання.

Тим, хто надав підтверджуючі фотографії, давали більш небезпечні завдання - збирати звіти і фотографії з залізничних станцій, аеродромів і морських портів.

За словами офіційних осіб, рекрутам платили в криптовалютах і банківськими переказами з банківських рахунків, які неможливо відстежити. Найдорожче коштували завдання про сходження з рейок, підпали і вбивства, хоча навіть вони коштували всього кілька сотень доларів.

За словами офіційних осіб, Росія, схоже, націлювалася на новобранців, чий вік і походження менш імовірно привернуть увагу служб безпеки. Більшості було за 20, а одному всього 16.

Зазначалося, що операція була заснована на класичній структурі осередків, в кожній з яких був лідер, довірена особа російських спецслужб. Ті, хто знаходився на нижчих рівнях, не мали ніякої інформації і не знали один одного, якщо це не було потрібно.

"Польські офіційні особи, які брали участь у розслідуванні, описали цей випадок як не схожий ні на один інший, з яким вони стикалися, відображаючи рівень імпровізації з боку російських шпигунських служб", - наголошується в статті.

"Непогана новина": Портников пояснив, як Трамп планує домовлятися із Путіним

середа, 22 січень 2025, 17:40

Новий президент США Дональд Трамп має намір домовлятися із диктатором Путіним, використовуючи інструменти тиску свого попередника Байдена. Таку думку висловив відомий україський журналіст Віталій Портников, передають Патріоти України. "Непоганою новино...

"Економіка ХХІ століття не може бути ізольована": Експерт оцінив, скільки ракет Росія здатна виробляти щомісяця

середа, 22 січень 2025, 17:22

В Росії не мають можливості нарощувати виробництво за окремими показниками. РФ досягла стелі. Наразі там у змозі виробляти 140-160 ракет щомісяця. Про це йшлося у розмові полковника запасу ЗСУ, військового експерта Сергія Грабського в ефірі "Київ 24", ...