Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України Роман Горбач пояснив, як відбувається мобілізація та навіщо українцям роздають повістки на вулицях. Він дав інтерв'ю телеканалам ICTV та "UA: Перший", передають Патріоти України.
За словами Романа Горбача, людей, яким видають повістки на пляжах, блокпостах, вулицях чи в інших публічних місцях, не обов'язково одразу забирають служити й відправляють на передову. Лише в поодиноких випадках центри комплектування (колишні військкомати) відразу призивають чоловіка в армію, якщо він відповідає вимогам.
"Роздача повісток не означає, що військовозобов'язаного громадянина відразу призивають до лав Збройних сил або інших військових формувань. У 90% і навіть більше — це зовсім не так, повістки, перш за все, роздають, щоб громадянин з'явився до територіального центру комплектації і начальник цього центру зміг уточнити його військово-облікові дані, стан здоров'я", — заявив Роман Горбач.
Представник ЗСУ спростував думку, що повістки можуть вручати як покарання, наприклад за порушення правил дорожнього руху. Правоохоронці не можуть видати документ, який гарантує швидкий призов громадянина — це можливо лише після уточнення даних і проходження медогляду.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...