Чи може коронавірус "виродитися": Український вірусолог дає пояснення

Вірусолог, завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського Алла Мироненко заявила, що китайський коронавірус Covid-19 не може "виродитися" та перетворитися на звичайний грип, зазначають Патріоти України.

Співрозмовниця додала, що Covid-19 з часом змінюється та стає більш схожим на збудників людських інфекцій, адже коронавірус прийшов до нас з дикої природи.

"Скільки б не говорили про його штучне походження, я в це не вірю й не повірю ніколи, тому що нинішня кількість китайців – це чудова можливість для селекції будь-якого вірусу. Всі останні пандемії починалися саме в Китаї", – сказала вона.

Мироненко підкреслила, що, коли люди вживають їжу, погано термічно оброблену, все ось так і закінчується.

"Кажани – це колосальний резервуар багатьох коронавірусів. Якщо якийсь із коронавірусів подолав міжвидовий бар'єр, то трапляється так, як ми спостерігаємо у цьому році", – заявила вірусолог.

Експерт підкреслила, що вірус поводиться досить агресивно після вторгнення в чужу популяцію, а потім імунна система організму, в який він потрапив, вносить свої корективи та впливає на його можливість змінюватись.

"Так коронавірус почав набувати більше рис, які притаманні вірусам людини. Дуже багато легких та безсимптомних форм Covid-19 – це дуже добра ознака. Так, з одного боку, це дозволяє зробити висновок, що Covid-19 з нами назавжди, але з іншого – міняючись, він стає менш агресивним", – сказала співрозмовниця.

Раніше з'явилася інформація, що коронавірус з Китаю може "виродитися" та стати звичайним грипом.

Нагадаємо, епідеміолог Андрій Александрін прогнозував, що проблема з Covid-19 у світі втратить гостроту, коли з вірусом зустрінуться до 70% населення Землі. Кандидат медичних наук, педіатр Євген Комаровський уточнив, що зустрітися з коронавірусом – не означає перехворіти.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...