Чи може коронавірус "виродитися": Український вірусолог дає пояснення

Вірусолог, завідувач відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського Алла Мироненко заявила, що китайський коронавірус Covid-19 не може "виродитися" та перетворитися на звичайний грип, зазначають Патріоти України.

Співрозмовниця додала, що Covid-19 з часом змінюється та стає більш схожим на збудників людських інфекцій, адже коронавірус прийшов до нас з дикої природи.

"Скільки б не говорили про його штучне походження, я в це не вірю й не повірю ніколи, тому що нинішня кількість китайців – це чудова можливість для селекції будь-якого вірусу. Всі останні пандемії починалися саме в Китаї", – сказала вона.

Мироненко підкреслила, що, коли люди вживають їжу, погано термічно оброблену, все ось так і закінчується.

"Кажани – це колосальний резервуар багатьох коронавірусів. Якщо якийсь із коронавірусів подолав міжвидовий бар'єр, то трапляється так, як ми спостерігаємо у цьому році", – заявила вірусолог.

Експерт підкреслила, що вірус поводиться досить агресивно після вторгнення в чужу популяцію, а потім імунна система організму, в який він потрапив, вносить свої корективи та впливає на його можливість змінюватись.

"Так коронавірус почав набувати більше рис, які притаманні вірусам людини. Дуже багато легких та безсимптомних форм Covid-19 – це дуже добра ознака. Так, з одного боку, це дозволяє зробити висновок, що Covid-19 з нами назавжди, але з іншого – міняючись, він стає менш агресивним", – сказала співрозмовниця.

Раніше з'явилася інформація, що коронавірус з Китаю може "виродитися" та стати звичайним грипом.

Нагадаємо, епідеміолог Андрій Александрін прогнозував, що проблема з Covid-19 у світі втратить гостроту, коли з вірусом зустрінуться до 70% населення Землі. Кандидат медичних наук, педіатр Євген Комаровський уточнив, що зустрітися з коронавірусом – не означає перехворіти.

Хіти тижня. Справжній хижак: Сніговий барс показав дива маскування на полюванні - над цим фото ламає голову мережа

середа, 12 серпень 2020, 1:00

Сніговий барс так замаскувався, спостерігаючи за своєю здобиччю, що його майже неможливо побачити - фото змусило мережу ламати голову. Про це пише The Sun, передають Патріоти України. Але при уважному розгляді знімка можна помітити, що тварина ідеально...

Хіти тижня. Щоб не шуміли автомобілі: Кияни розгромили свіжоукладений асфальт (відео)

середа, 12 серпень 2020, 0:35

Нове покриття Київавтодор постелив всього кілька місяців тому. Жителі почали висловлювати невдоволення через шум машин, які їздили по свіжій дорозі. Рішенням стало зламати асфальт трактором. На відео помітно, як екскватор-навантажувач ковшем ламає асфа...