Бережіться! ТОП-3 невідворотні наслідки від надмірного вживання солі

Попри сформовану думку, сама по собі сіль, а точніше хлорид натрію, не становить небезпеки для організму, а, навпаки, грає важливу роль у його роботі. Без солі неможливий нормальний баланс рідини в організмі, до того ж вона регулює кров’яний тиск та багато інших життєво важливих процесів. Проте надмірне споживання солі так само шкідливе, як і її дефіцит, і може призвести до невідворотних наслідків для здоров’я. Якими саме – визначила редакція видання Baazar, передають Патріоти України.

Нестача кальцію

Сіль вимиває з організму кальцій, тому її надмірне вживання може призвести до проблем з кістково-суглобовою системою та зубами, позначитися на стані шкіри, послабити імунітет і навіть викликати безсоння. Дефіцит кальцію в організмі позначається на загальному стані здоров’я і може призвести до систематичної нестачі сил і навіть стати причиною депресії.

Утворення каменів у нирках

Надлишок солі в організмі – один із ключових факторів утворення каменів у нирках. При виведенні з організму сіль разом із кальцієм затримується у нирках і за недостатнього вживання рідини збільшує ризик розвитку сечокам’яної хвороби.

Схильність до набряків та зайва вага

Сіль, як відомо, має властивість утримувати рідину, яка накопичується в тканинах організму, провокуючи виникнення набряків та здуття живота. Крім того, сіль уповільнює процес кровообігу та перешкоджає розщепленню жирових клітин, що поступово може призвести до надмірної ваги.

Дві чашки - і мозок "завис": Вчені розкрили нові дані про шкоду кави після обіду

п’ятниця, 18 липень 2025, 10:30

Кава - звичний ритуал для мільйонів людей у світі. Але нове канадське дослідження доводить: дві чашки кави після 14:00 можуть серйозно вплинути на мозок і порушити якість сну, передають Патріоти України. Дослідники з Монреальського університету виявили...

Чому кава з молоком - не просто смачно, а ще й корисно: Вчені розставили крапки над "і"

п’ятниця, 18 липень 2025, 9:45

Чи може улюблений ранковий напій не лише бадьорити, а й допомагати боротися із запаленням в організмі? Дослідження вчених із Копенгагенського університету дає обнадійливу відповідь: поєднання кави з молоком може мати потужний протизапальний ефект, пере...