Зрадники, втікачі і корупціонери: Хто з них носить найвищу нагороду країни (фото, документи)

Дуже шкода, що саме такі люди носять найвищу нагороду країни, розділяючи звання Героя України з справжніми героями.

Микола Романчук. Фото: Обозреватель.

Герой України - найвища державна нагорода країни, яку вручають за виняткові досягнення і героїчні вчинки. За весь час незалежності України цю найвищу нагороду отримали всього 419 осіб: герої, що боролися на Донбасі, ліквідатори аварії на ЧАЕС, видатні вчені, діячі культури і спорту, герої Небесної Сотні. А також одіозні члени Партії регіонів, корупціонери і зрадники, що агітували за анексію Криму. Обозреватель підготував список людей, які, абсолютно незрозуміло чому, продовжують офіційно залишатися Героями України, передають Патріоти України.


Борис Дейч

"На виборчій дільниці багато людей, які йдуть і йдуть, щоб віддати свій голос щоб Крим був, як і раніше, територією Російської Федерації", - Герой України Борис Дейч. Саме такі слова промовив, член Партії регіонів, народний депутат VII скликання 16 березня 2014 року в день проведення Кремлем так званого "референдуму" в анексованому Криму.

Буквально за рік до цього Дейч отримав з рук Януковича нагороду Герой України з формулюванням: "за визначний особистий внесок у державне будівництво, багаторічну плідну громадсько-політичну діяльність, високий професіоналізм".

Примітно, що вже після своєї агітації на користь окупанта Дейч був присутній на засіданнях в Раді в 2014 році, але так і не був затриманий. Як і не був позбавлений вищої нагороди України.

Февзі Якубов

Активно радів анексії Криму і ректор Кримського державного інженерно-педагогічного університету Февзі Якубов. Він же активно вмовляв кримських татар не виступати проти агресії Росії. Заслуги ректора не залишилися непоміченими Москвою, його, як і десяток інших колабораціоністів, відібрали для зустрічі зі спецкомісією Ради Європи, яка мала розслідувати утиски нацменшин в Криму.


Свою нагороду Февзі Якубов отримав з рук Леоніда Кучми за 10 років до анексії Криму 4 жовтня 2004, за видатні особисті заслуги перед Українською державою.

Микола Бойко

Радів анексії і ще один Герой України - Микола Бойко, колишній директор компанії "Массандра". "По духу ми росіяни, і, звичайно, є ейфорія. Ми щасливі, що повернулися на батьківщину", - заявляв Микола Бойко після того, як Кремль спробував узаконити свою агресію на півострові за допомогою "референдуму".

Але радість колабораціоніста тривала недовго, виноробний комбінат "Масандра" в березні 2016 року перейшов у власність Управління справами президента Росії. А сам Микола Бойко тепер ховається від Кремля.

А Героєм він був названий ще влітку 2009 року при президенті Вікторі Ющенку, який говорив тоді про "заслуги перед Україною у збереженні та примноженні кращих традицій вітчизняного виноградарства та виноробства".

Олександр Баталін

"Ми прийняли рішення: відкрито проголосували на референдумі. Я дуже радий, що я в рідній Росії", - слова належать Герою України Олександру Баталіну, директору кримського заводу "Фіолент", який виробляє електроінструменти.

Саме за діяльність на цьому заводі Баталін і отримав з рук Януковича в 2012 році найвищу нагороду країни з формулюванням "за визначний особистий внесок у зміцнення промислового потенціалу України".

Микола Романчук

У струнких лавах корупціонерів-Героїв виявився і скандальний володар золотих підземель, екс-заступник губернатора Миколаївської області Микола Романчук.

Тепер Баталін приймає з рук окупантів нові нагороди, які відзначають плідну роботу підприємства на військово-промисловий комплекс Росії.

Тетяна Засуха

Ще один Герой України - "регіоналка", дружина екс-губернатора Київщини, відома своєю рейдерською діяльністю, Тетяна Засуха. Героя України вона отримала за розпорядженням Леоніда Кучми ще в 2003 році.

Можливо, причиною такого рішення стало те, що Герой України перетворила село Ковалівки в Васильківському районі Київської області в власне родове гніздо. Правда, через пару років тодішній глава МВС Луценко підозрював її чоловіка в нецільовому використанні бюджетних коштів в розмірі 2 млн грн.

Як виявило розслідування відділу по боротьбі з організованою злочинністю, подружжя Засух часто плутало державні гроші зі своїми, а на їх "родову вотчину" витрачалися мільйони бюджетних коштів. Одна дорога в 6,2 кілометра обійшлася державі в 10 мільйонів гривень.

Сергій Бондарчук

Ще один Герой України - колишній глава державної компанії "Укрспецекспорт" Сергій Бондарчук, якого в минулому році військова прокуратура України запідозрила у привласненні 7,5 мільйона доларів.

Він був оголошений в розшук, в тому числі і по лінії Інтерполу, але спокійно проживає у Великобританії, де очікує надання політичного притулку. Саме ця людина в 2010 році з рук Ющенка отримала звання Героя, з формулюванням за "видатні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку військово-технічного співробітництва та піднесення міжнародного авторитету".

Микола Романчук

У струнких лавах корупціонерів-Героїв виявився і скандальний володар золотих підземель, екс-заступник губернатора Миколаївської області Микола Романчук. Судячи з відкритих проти нього справ, Герой України, у вільний від перерахунку "фашистських хрестів" і валіз з доларами час, займався тим, що банкрутив найбільшу в Україні верф "Океан", фігурував в тіньових схемах з російськими олігархами, роздавав матеріальну допомогу по 440 тисяч гривень і "віджимав" елітні квартири в Києві. У підсумку, за Героєм тягнеться величезний шлейф з кримінальних проваджень, велика частина яких, з незрозумілих причин, закривалася місцевими правоохоронцями.

Можливо, саме така діяльність Миколи Романчука була оцінена президентом України Віктором Ющенком в 2007 році. "За видатні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку вітчизняного суднобудування, впровадження сучасних технологій виробництва, багаторічну плідну працю та суспільно-політичну діяльність", - свідчить постанова президента.

Саме такі люди носять найвищу нагороду країни, розділяючи звання Героя України з справжніми героями. Такими як солдат Сергій Цимбал, який пожертвував своїм життям на Донбасі, прикривши відхід розвідгрупи або старший лейтенант Іван Зубков, який обороняв аеропорт Донецька і викликав вогонь артилерії на себе.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Представився волонтером": Український розвідник зустрічався в Оленівці з актором-путіністом Стівеном Сігалом

неділя, 19 січень 2025, 19:51

Військовослужбовець Міжнародного легіону Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Тритя Турас розповів, як після оборони Маріуполя і виходу з «Азовсталі» опинився в колонії в Оленівці, пережив жорстокий теракт і зустрівся там з...

"Спочатку подумали, що стріляли": Дірка в стіні номера президента Зеленського ледь не спричинила міжнародний скандал

неділя, 19 січень 2025, 19:15

Начальник навчального центру професійної підготовки Управління державної охорони Максим Романчук дбає про безпеку перших осіб держави більш як 20 років. За цей час довелося попереджувати замахи та численні провокації. Однак траплялися і курйозні випадк...