У столичному кінотеатрі "Україна" презентували документальний фільм "Міф", який розповідає про непросту долю Героя України Василя Сліпака. Чоловік був солістом Паризької національної опери, а потім пішов добровольцем на фронт, де віддав своє життя, захищаючи Україну. Про це повідомляє прес-служба уряду, зазначають Патріоти України.
Режисерами картини стали Леонід Кантер та Іван Ясній, продюсерами - Катерина Мізіна і Олександр Дріз. Стрічку знімали у Львові, Парижі та на місці бойових дій, де воював і загинув Василь Сліпак.
"Архівне відео, спогади побратимів переплітаються з елементами анімації у виконанні Юрія Журавля і поєднують у фільмі два жанри - кіно і концерт", - йдеться в повідомленні.
Режисер фільму Леонід Кантер вважає, що образ Василя Сліпака збирали по всьому світу: «Це історія про дуже щасливе життя - добродушну, життєлюбну і веселу людину, і хоча під час перегляду стрічки на очах стоять сльози - ця історія не трагічна, а героїчна. Коли ти бачиш таку потужну неймовірну історію життя - починаєш замислюватися над своїм і думати про власні цінності".
"Я відчуваю гордість, що в один час зі мною жила така особистість і боролася за такі важливі речі. Тепер він став більш потужною зброєю, ніж сам собі уявляв", - додав він.
На презентації документального фільму був присутнім і брат загиблого Героя - Орест Сліпак. Він переконаний, що завдяки цьому фільму, ми будемо пам'ятати про тих героїв, які віддали життя за Україну і продовжують відстоювати незалежність України на Сході країни.
«Я б дуже хотів, щоб цей фільм став мотивацією для звернення максимальної уваги до тих Героів, які воювали і знаходяться зараз у важкому стані, які потребують допомоги і реабілітації», - каже Орест Сліпак.
Картина «Міф» стала одним з переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. Сума державної фінансової підтримки цього фільму становить 620 тис. грн, при загальній вартості виробництва 1 млн 577 тис. 282 грн. Зйомки стрічки проходили з серпня 2016-го року до квітня 2017-го.
Міністр культури України Євген Нищук подякував авторам фільму за створення цієї стрічки і наголосив на необхідності створення художніми засобами образу сучасного українського героя.
Боєць 1-ї штурмової роти Добровольчого українського корпусу "Правий сектор", волонтер Галина Клемпоуз з позивним "Перлинка", яка воювала разом з Василем Сліпаком, поділилася своїми спогадами про цю світлу, оптимістичну і дуже позитивну людину.
«Він був дуже позитивним і веселим чоловіком, завжди заряджав усіх на посмішки. Були моменти, коли у нас виникали якісь побутові проблеми, я йшла засмучена, а він підходить - кулак до чола і каже - ми думаємо про хороше, посміхайся, і після цього не можна було залишитися байдужим. Крім того, він був надзвичайно скромною людиною, не хотів, щоб його всесвітня слава впливала на відносини з нами і його сприйняття.
Був завжди нарівні з усіма, виконував роботу разом з усіма - потрібно було щось копати, він копав, потрібно було нести - він ніс. А ще, він багато співав, вперше я це почула, коли він чистив кулемет, влаштовував міні-концерти в окопах, виконував традиційні українські пісні і деякі арії з опер і завжди посміхався ... ", - розповіла Галина Клемпоуз
З 8-го лютого стрічка " МІФ" виходить на екрани українських кінотеатрів.
18 січня до поліції надійшла заява від 30-річної жінки про встановлення місцезнаходження її цивільного чоловіка 1983 року народження. Зі слів заявниці, він перестав виходити з нею на зв'язок з 16 січня, тому що його забрали співробітники ТЦК. У своєму ...
В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...