Адміністративний суд столиці відмовив у задоволенні позову щодо відміни "Роттердаму+". Про це написав у своєму Facebook позивач Андрій Герус, передають Патріоти України.
"Суддя Іщук прийняв рішення відмовити у задоволені позову щодо відміни "Роттердаму+". Шість наших сьогоднішніх клопотань про залучення свідків, Амку, міністра енергетики - відхилено. Оцей тижневий суддівський спринт (на прохання НКРЕКП) завершився прогнозовано", - заявив він.
"Ідемо в апеляцію", - окреслив він подальші плани.
Як повідомлялося раніше, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.
Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.
З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1кВт/год. До цього він становив 118 копійок за 1кВт/год.
За даними експертів, ціна вугілля за формулою "Роттердам плюс" становить 63 долара за тонну, тоді як ціна за тонну вугілля без формули становить 44,2 долара за тонну.
Повномасштабний напад Росії на Україну змусив багатьох людей виїхати за кордон. Країну залишали кваліфіковані працівники, серед яких й IT-спеціалісти, передають Патріоти України. Через три роки з моменту початку війни айтівці, які вимушено поїхали в ін...
В Україні деякі громадяни мають право на різноманітні додаткові суми до основної пенсійної виплати. Зокрема, дехто може претендувати на щомісячну доплату за непрацездатних членів сім’ї у понад 1 тис. грн, передають Патріоти України. Це передбачено зако...