Яблуні - одні з найбільш ласих фруктів для шкідників. Майже кожен дачник збирав червивий урожай з яблуні. Посадки яблунь атакують яблуневі плодожерки, передають Патріоти України.
Ці шкідники також можуть поласувати грушами і айвами. На початку літа вони відкладають яйця на деревах, в серпні гусениці вигризають м'якоть в плодах, а восени залишаються зимувати в корі.
Щоб захистити урожай від цих комах, потрібно протягом літа обприскувати рослину засобами від шкідників. А на початку осені стовбур обробляють, щоб комах не було в наступному році
Хімічні обробки яблунь починають в травні, коли температура не опускається нижче +10 градусів. При цьому під час дозрівання плодів застосовувати хімікати забороняється, оскільки пестициди можуть проникнути в м'якоть.
В агромагазинах представлений великий асортимент препаратів від яблучної плодожерки. Часто проти гусениць використовують інстектициди Карфофос, Інта-вир, Дімілін, Інсегар. Препарати потрібно використовувати за інструкцією і не перевищувати зазначену дозу, щоб не нашкодити дереву.
Яблуневі плодожерки люблять солодкий запах. Садівники можуть змайструвати солодкі пастки для шкідників. Для цього в відра або банки наливають скислий солодкий яблучний компот. Ємності розставляють по всьому саду. Комахи злітаються до напою і тонуть в ньому.
Існує безліч народних способів обприскування дерев від плодожерки. Зробити відвар можна з рослин, яких боїться комаха. Це полин, деревій, бадилля помідорів, лопух, пижмо, ромашка і молочай. 50 г трави залийте каструлею окропу і настоюйте 3 години. Таким відваром обробляйте дерева раз на тиждень.
Ефективно відлякує шкідників яблунь тютюновий розчин. 500 г сухого тютюну залийте 10 л води і настоюйте 2 дні. Потім 2 години кип'ятіть рідину і остудіть. Коли розчин охолоне, влийте в нього відро води. Обробляйте яблуні від гусениць і метеликів.
Ще один засіб від плодожерки - камфорний спирт. Купити його можна в аптеці. Просочіть в спирті невеликі шматочки тканини і розвісьте на гілках яблунь. Повторюйте процедуру раз на тиждень, оскільки спирт вивітрюється.
Щоб в наступному році плодожерки не зіпсували урожай, в кінці літа або на початку осені потрібно обробити дерева. Гусениці зимують в корі яблуні. З метою профілактики стару кору на дереві очищають, а стовбур дерева обприскують одним з перерахованих вище засобів від комах.
Стовбури яблуні можна облити гарячою водою (50°-60°). Лялечки гусениці бояться гарячої води. Яблучних шкідників відлякує запах помідорів, тому між яблунями можна посадити кілька кущів томатів. Також між яблуками можна висадити квіти, оскільки комахи-запилювачі можуть полювати на плодожерок.
Яблука, в яких були помічені шкідники, не придатні для вживання в їжу. На жаль, їх доведеться викинути або використовувати як корм для худоби. Навіть після термічної обробки такі яблука можуть бути токсичними.
Якщо ви допустили при приготуванні страви кількох помилок, ваші голубці можуть вийшли сухими і жорсткими. Щоб вони вдалися смачними, не достатньо вибрати найкращі інгредієнти, передають Патріоти України. Все можна зіпсувати, порушивши технологію пригот...
19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...