Багато хто помічає запітнілі вікна в будинку, вологе повітря або навіть цвіль. При цьому, далеко не всі замислюються, чим загрожує підвищена вологість в квартирі або будинку, а варто було б, адже наслідки для здоров'я можуть бути дуже негативними. Однак цього можна уникнути, якщо знизити вологість, передають Патріоти України.
Однією з найпоширеніших причин високої вологості в житлових приміщеннях є погана вентиляція. Далеко не всі квартири оснащені витяжками у ванній і на кухні або кондиціонерами. Та й до провітрювання руки доходять не завжди.
Другою вельми частою причиною є погане утеплення стін. Особливо це стосується багатоповерхових будинків. Напевно ви помічали, що влітку деякі люди викликають робітників для утеплення зовнішніх стін своїх квартир. Вологість - одна з причин, чому і вам варто про це задуматися.
Варто відзначити, що нормальною вважається відносна вологість на рівні 40-60%. Варіюється норма і в залежності від пори року: взимку вона повинна становити 30-45%, а влітку - 30-60%. Якщо показники вище, час бити тривогу, адже наслідки можуть бути дуже неприємними.
Найбільш важкі наслідки підвищена вологість несе для здоров'я. Якщо жити в квартирі з постійно мокрими вікнами, поганою вентиляцією, цвіллю і конденсатом на трубах, є великий ризик:
Крім того, наслідки вікон, що "плачуть" можуть відчути на собі побутові прилади. В один день у вас може просто не ввімкнутися телевізор, розетка або інший необхідний вам прилад. Про ремонт не варто й говорити: роздуті шпалери і чорна цвіль ще не прикрасили жоден інтер'єр.
Якщо ви помітили, що у вашій квартирі висока вологість, не варто впадати у відчай завчасно. Ось кілька способів, як запобігти негативним наслідкам з мінімальними витратами. Для початку спробуйте осушити повітря підручними засобами: витріть конденсат на трубах, якщо знадобиться, викличте сантехніка. Можливо, у вашому випадку допоможе лише заміна труб або ж причиною вологи є банальне протікання.
Як зменшити вологість в квартирі народними засобами - кращі способи:
Прибрати вологість в квартирі можна кондиціонером. Просто час від часу прогрівайте приміщення, але тут важливо не перестаратися, адже сухе повітря також шкідливе для здоров'я.
Висока вологість в приватному будинку - та ще проблема. Найчастіше до появи вогкості призводять помилки в проектуванні, погана вентиляція, стара система опалення і занадто часте готування на кухні без витяжки.
Підвищена вологість в будинку, як і у випадку з квартирою, несе загрозу як для здоров'я, так і для ремонту. Розберемося, як прибрати вологість в приватному будинку.
В першу чергу, перевірте підвал. Саме він часто є джерелом проблеми. Якщо в підвалі стоїть вода, її необхідно відкачати і переконатися, що джерело витоку знайдене і відремонтоване. Якщо проблема в ґрунтових водах, зверніться для пошуку рішення до фахівця. Можливо, доведеться зробити в підвалі належну вентиляцію або поставити осушувач.
Якщо причина в "просіданні" фундаменту, варто негайно знайти і закрити всі тріщини. Також радимо перевірити вікна на предмет щілин: їх можна закрити будівельною піною або силіконом.
За можливості, обладнайте кухню і ванну витяжкою. Так, це витратно, але таке вкладення точно окупиться з лишком. Не забувайте також провітрювати. Цей невеликий крок дуже важливий: всього 30-60 хвилин в день, і з вологою в будинку ви попрощаєтеся.
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...