Якщо ви любите експериментувати на кухні та не раз робили класичні супи й солянки, зверніть увагу на незвичний польський суп, передають Патріоти України.
Існує величезна кількість варіантів приготування цієї страви, але основним його компонентом є жур - закваска з житнього борошна. Тому приготування такого супу забере у вас кілька днів.
Відзначимо, що через вміст закваски, це блюдо має кислуватий присмак і нагадує собою солянку. А те, що в ньому є м'ясні продукти, робить суп дуже ситним.
А щоб дотриматись традиції подачі Журека, потрібно буде взяти хліб, зрізати з нього верхівку, видалити внутрішню м'яку частину, щоб вийшла тарілка, і прожарити його в духовці. Саме в такий хлібній тарілці його подають на стіл.
Інгредієнти: часник (3 зубчики), житнє борошно (10 столових ложок), вода (500 мл), лавровий лист (3 шт.), житній хліб (40 г), ріпчаста цибуля (4 шт.), свиняча ковбаса (500 г ), картопля (5 шт.), морква (2 шт.), сметана 20% (500 г), яйця (8 шт.), сіль, мелений чорний перець, зелень, запашний перець, чорний перець горошком.
Приготування:
Спочатку готуємо закваску: в скляну ємність виливаємо воду, розводимо в ній житнє борошно, додаємо кілька зубчиків розчавленого часнику, лавровий лист, чорний перець горошком і порваний руками житній хліб.
Перемішуємо цю масу, накриваємо рушником і ставимо в тепле темне місце. Її необхідно помішувати два рази на день протягом 4-х днів. Головне - уважно стежити, щоб там не утворилася цвіль. Якщо це сталося - значить її треба вилити і почати готувати заново.
Через кілька днів закваска повинна мати характерний запах - наче малосольні огірки. Тоді її необхідно процідити через марлю і поставити в холодильник.
Приступаємо до безпосереднього приготування супу.
Всі овочі миємо, чистимо і нарізаємо.
У велику каструлю наливаємо воду, кладемо порізану ковбасу, лавровий лист, чорний і запашний перець і варимо приблизно 30 хвилин.
Через півгодини виймаємо з супу ковбасу.
У сковороді підігріваємо олію, висипаємо нарізану цибулю і смажимо її до прозорості, потім додаємо до неї часник.
З бульйону, де раніше варилася ковбаса, дістаємо спеції. Кладемо туди крупно нарізані моркву і картоплю, варимо 15 хвилин, потім додаємо пасеровану цибулю і часник, а також нарізану ковбасу.
Потім повільно додаємо закваску, при цьому постійно помішуючи. Варимо ще 10 хвилин.
Після цього знімаємо суп з плити, додаємо сметану і, якщо потрібно, сіль і спеції. Даємо Журеку настоятися під кришкою 10-15 хвилин.
Окремо відварюємо яйця вкруту. Ріжемо зелень.
Подаємо Журек у хлібній тарілці з порізаним яйцем і прикрашаємо зеленню.
При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...
Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...