Грецькі горіхи давно відомі своєю користю для серцево-судинної системи. Однак нові дослідження підтвердили, що вони також здатні підтримувати здоров'я кишечника - і ці два аспекти можуть бути тісно пов'язані між собою, передають Патріоти України.
Дослідження, опубліковане в журналі Journal of Nutrition, показало, що зміни в складі кишечних бактерій при вживанні грецьких горіхів можуть поліпшувати здоров'я серця.
«Ми хотіли зрозуміти, чи пов'язані зміни в здоров'ї кишечника при вживанні грецьких горіхів з поліпшенням факторів ризику серцево-судинних захворювань», — зазначила одна з авторів дослідження, доктор Пенні Крис-Етертон.
У дослідженні взяли участь 42 людини віком від 30 до 65 років з надмірною вагою або ожирінням. Учасникам призначили три різні дієти, одна з яких включала вживання цілих грецьких горіхів, а інші — не містили їх, хоча рівень харчових жирів був однаковим. Замість насичених жирів у дієті використовували або грецькі горіхи, або рослинну олію.
Після шести тижнів експерти виявили, що раціон, що включав грецькі горіхи, обогатив кишечник корисними бактеріями, що вже асоціюються з поліпшенням здоров'я.
«Вживання грецьких горіхів збільшує кількість бактерій Eubacterium eligens, що сприяє зниженню артеріального тиску», — пояснила доктор Кристина Петерсен.
Навіть невеликі зміни в раціоні можуть призвести до довгострокових поліпшень. Заміна звичайного нездорового перекусу на грецькі горіхи може бути дуже корисною.
«Вживання двох-трьох унцій грецьких горіхів на день (приблизно половина чашки) у складі здорової дієти може значно покращити стан кишечника та знизити ризик серцево-судинних захворювань», — зазначає Петерсен.
Крім покращення здоров’я серця та кишечника, грецькі горіхи допомагають знижувати рівень холестерину та артеріального тиску, що, своєю чергою, зменшує ймовірність розвитку інфарктів і інсультів. Вони також мають протизапальні властивості і можуть допомогти в боротьбі з деякими видами раку, зокрема раком молочної залози.
Висновок:
Додавання грецьких горіхів до раціону може мати значний вплив на ваше здоров’я. Вони підтримують не тільки серце, але й кишечник, знижують ризики серцево-судинних захворювань та допомагають в боротьбі з іншими проблемами здоров’я.
Якщо ви важко засинаєте, варто додати до вечірнього ритуалу трав’яні чаї, які допомагають розслабитись і покращують якість сну. Ми поговорили з дієтологинею Лорі Райт та сертифікованим сомельє чаю Джі Чо, щоб дізнатись, які чаї справді працюють і як їх...
Колишня працівниця авіакомпанії British Airways Джейн Хоукс поділилася практичними порадами для тих, хто хоче уникнути джетлагу та виснаження після тривалого перельоту. І головне - вона пояснила, якого місця в салоні літака краще уникати. Про це пише в...