Нове масштабне дослідження показало: проблеми зі сном у віці 30-40 років можуть більш ніж удвічі підвищити ризик когнітивних порушень після 50-ти. Ідеться не лише про забудькуватість - а про реальну загрозу хвороби Альцгеймера та деменції, передають Патріоти України.
«Порушення сну можуть стати раннім фактором ризику, який запускає дегенеративні зміни в мозку задовго до появи симптомів», — зазначає д-р Юе Лен з Університету Каліфорнії.
Дослідження проводилося протягом понад 10 років, і вчені виявили: з 175 людей, які мали найгірший сон у 30–40 років, 44 у 50+ мали критично низькі когнітивні показники. Для порівняння: серед тих, хто спав добре, таких було лише 10 з 176.
Чорна, з молоком чи, можливо, еспресо? Те, яку каву ви найчастіше обираєте, багато про вас розповідає. Яке замовлення зробить людина з рішучим характером, а яке - та, для якої у житті важливі гармонія і спокій? Дізнайтеся нижче, передають Патріоти Укра...
Липень - вирішальний місяць у вирощуванні помідорів. Якщо листя вашої рослини раптом зів’яло, почало скручуватись або набуло дивного кольору - не панікуйте! Це ще не кінець врожайного сезону. Проблему можна вирішити - головне вчасно виявити причину, пе...