Смертельно небезпечно! Які засоби для прибирання не можна поєднувати

Домашні засоби для прибирання часто виготовляють, змішуючи різні прості речовини. Найпоширеніший приклад - сода та оцет. Часом так само вчиняють і з фабричними засобами, передають Патріоти України.

Однак, далеко не всі ефективні у прибиранні рідини та порошки можна поєднувати між собою. Вступивши у реакцію, вони можуть почати виділяти токсичні гази, здатні викликати опіки шкіри, дихальних шляхів та очей. Тому важливо знати, які засоби для прибирання не можна змішувати.

Оцет та хлорний відбілювач

У взаємодії з содою оцет виділяє відносно безпечний вуглекислий газ. Якщо ж поєднати його з хлорним відбілювачем, у повітря почнуть виділятись токсичні пари хлору та хлораміну. Ці речовини можуть викликати біль у горлі, кашель та подразнення очей – це результат хімічного опіку.

Оцет та перекис водню

Ці два засоби самі по собі є екологічними речовинами для чищення, але у поєднанні дають надоцтову кислоту. Це сильний окислювач, який при контакті сильно подразнюють шкіру, очі та дихальні шляхи. А також дуже їдка та пожежонебезпечна речовина.

Хлорний відбілювач та аміак

Хлор та аміак містяться у великій кількості фабричних засобів для прибирання і самі по собі діють ефективно. Але у суміші вони утворюють летючі молекули хлораміну. Він викликає опік горла.

Засіб для миття туалетів та відбілювач

Бажання відбілити унітаз зрозуміле, коли у вас жорстка вода яка залишає плями. Але не намагайтесь зробити це сумішшю будь-якого засобу для миття туалету з відбілювачами. В залежності від діючої речовини, такий тандем може дати в результаті токсичну сполуку, яка спровокує задуху і сильну сльозотечу. Краще одразу придбати засіб для унітазу на основі хлору – їх на ринку не бракує.

Хлорний відбілювач та спирт

У кіно часто показують, як зловмисники присипляють своїх жертв за допомогою хлороформу. Саме хлороформ утворюється при поєднанні хлорного відбілювача зі спиртом. Ця речовина при незначному впливі викликає нудоту і запаморочення, а якщо сильно нею надихатись, то може призвести до серйозних уражень нервової системи та внутрішніх органів. Не кажучи все про опіки всього, з чим ця речовина контактує.

Засоби від засмічень труб з чим завгодно

Задача засобу проти засмічення труб – розчинити все, що накопичилось у зливі. Наскільки сильнодіючою є речовина, здатна на таке, можна тільки уявити. Саме тому виробники пишуть на упаковках – в жодному разі ні з чим не змішувати. Особливо небезпечно поєднувати одразу кілька речовин-прочищувачів. Це може не тільки сильно зашкодити здоровю, але й, в залежності від складу, призвести до утворення вибухонебезпечних сполук.

16 обов’язкових речей, які потрібно зробити, якщо ваша автівка не їздила взимку

четвер, 30 березень 2023, 2:00

Багато водіїв вважають за краще їздити тільки в теплий час, а взимку тримати автомобіль на стоянці або в гаражі. Протягом цього періоду законсервована машина не обслуговується, її стан не контролюється. Тому ті, хто збирається сісти навесні за кермо, м...

Як дізнатися, скільки дітей судилося вам за датою народження - секрет від нумерологів

середа, 29 березень 2023, 18:23

Дуже хочеться зазирнути трохи в майбутнє, коли будуєш великі плани. Особливо це стосується сім'ї і появи на світ дітей, якщо відносини стають серйозними, або ви вирішили, що маєте для цього достатньо здоров'я, сил і життєвого досвіду, передають Патріот...