Якщо після сну у вас є болі в спині, шиї або стегнах, у цьому може бути винне ваше положення, у якому ви звикли засинати. Зокрема, не рекомендується спати на животі, оскільки таке створює тиск на хребет та м’язи, що може заважати впродовж всього дня, передають Патріоти України.
Як спати, щоб бути бадьорими на ранок та уникнути відчуття дискомфорту, розповіли в Eat This, Not That. Ознайомтесь із цими порадами, щоб уникнути неприємних відчуттів у тілі та охоче залишати тепле ліжко.
Ідеальна поза
Якщо на ранок ви страждаєте від болю в тілі, спробуйте спати на спині для кращої підтримки хребта. Крім того, використовуйте подушку під головою та шиєю, а також під колінами для додаткового комфорту. Однак врахуйте, що ця поза не підходить людей з апное, хропінням або під час вагітності, через можливе порушення кровообігу.
Трюк, який варто спробувати
Якщо вам не зручно спати на спині, спробуйте положення на боці з подушкою між колінами. Ця порада допомагає тримати стегна, таз та хребет на одній лінії, знижуючи навантаження на ці зони. Подушка також може полегшити біль у спині, шиї, стегнах та допомогти при радикуліті або вагітності.
Якщо ви спите на животі
Якщо спите на животі, підкладіть подушку під живіт, щоб підтримати хребет у правильному положенні. Для цього вам буде достатньо однієї подушки. При цьому ви можете не використовувати подушку під голову, залежно від того, як вам зручніше. Однак, важливо, щоб спина залишалась рівною та не перенапружувалась.
Якщо є інші проблеми зі сном
Якщо ви не можете заснути, не намагайтеся змусити себе спати — просто прийміть це. Займіться чимось спокійним, наприклад, почитайте книгу або зробіть записи у щоденнику. Пам'ятайте, що лежати без сну — це нормально. Крім того, лежання зніме напругу та розвантажить розум, що допоможе легше зануритись у сон.
В Центрі громадського здоров’я України з посиланням на світові наукові дослідження пояснюють: чим менше алкоголю вживає людина, тим менше ризик розвитку у неї раку. Читайте в матеріалі ТСН.ua, чому алкогольні напої можуть стати причиною раку і кому вза...
Скажіть чесно, що ви уявляєте, коли чуєте слова «ручна робота»? Мабуть, щось вінтажне, затишне, зроблене з душею. І якщо це так, ви на правильному шляху. Бо вироби ручної роботи – це не просто речі, це історії, вписані у кожну деталь. А коли вони ще й ...