А ви це знали? О котрій годині треба вечеряти - ідеальний час

Час вечері може впливати на тривалість життя. Нові дослідження показали, що цей прийом їжі може безпосередньо впливати на здоров’я, рівень енергії та навіть ризик розвитку хронічних захворювань. Коли саме треба вечеряти, щоб прожити довше, передають Патріоти України.

Вчені з Гарвардського університету та Іспанського національного центру досліджень серцево-судинних захворювань дійшли висновку, що оптимальний час для вечері - між 18:00 та 20:00. Саме у цей період організм краще перетравлює їжу, що сприяє здоровому метаболізму та зменшує ризик серцево-судинних захворювань.

За словами дієтологів, рання вечеря допомагає організму регулювати рівень цукру в крові, покращує якість сну та сприяє ефективнішому спалюванню калорій.

Загалом експерти рекомендують їсти приблизно за три-чотири години до сну. За даними клініки Клівленда, наявність тригодинного вікна перед сном поліпшить ваш сон і травлення.

Чому пізня вечеря шкідлива?

Дослідження показали, що вечеря після 21:00 може негативно впливати на організм. Це пов’язано з тим, що в цей час сповільнюється обмін речовин, а надлишок калорій перетворюється на жирові відкладення. Крім того, пізній прийом їжі може викликати:

  • Проблеми зі сном та безсоння
  • Підвищений ризик ожиріння та діабету
  • Порушення роботи серцево-судинної системи

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.

А ви це знали? Навіщо досвідчені господині обсмажують вермішель перед додаванням до супу

субота, 19 квітень 2025, 12:07

Макаронні вироби часто використовуються як базовий гарнір або ж входять до складу перших страв, тому важливо навчитися їх правильно готувати, передають Патріоти України. Інструкції з варіння, як правило, вказуються на упаковці, проте виробники ніколи н...

Ефект приємно здивує! ТОП-4 заспокійливі чаї, які знімають напруження та борються з нервозністю

субота, 19 квітень 2025, 11:56

Гаряча чашка чаю може не лише створити відчуття спокою, а й реально знизити рівень тривожності завдяки активним сполукам у його складі. Хоча люди використовують чай для заспокоєння століттями, наука лише зараз підтверджує його вплив на психічне здоров’...