19 грудня на День святого Миколая дітям пекли традиційні солодощі — пряники «миколайчики». Вони могли бути маленькими — за розміром дитячої долоні чи півметровими, як робили у Полтавській області. Про це розповіла етнограф Олена Громова.
«Миколайчики» випікали у найрізноманітніших формах: вершники, коні, панночки, янголята, серця, фігурки Миколая, чобітки, ялинки. Завдяки меду випічка довго зберігалася.
Обрядове медове печиво (пряники) на свято Миколая
Всі інгредієнти, крім борошна та соди змішати, підігріти на водяній бані. У теплу масу додати погашену соду та борошно, щоб тісто було еластичним. Залишити на 2 години на холоді, розкатати до 0,5 см. Вирізати пряники потрібної форми, змастити яйцем, випікати в печі або духовці при 180 градусах. Перед тим, як ставити випікатися, печиво можна прикрасити маком, горіхами, родзинками.
- Яйця — 3 шт.;
- Мед — 3 ст.
- Масло — 150 г;
- Олія — 3 ст. л.;
- Цукор — 1,5−2 склянки;
- Молоко — 1 ст. л. молока.
- Сода — 3 ч. л. гашеним оцтом;
- Борошно — 4−6 склянок.
"Опубліковані результати нового дослідження про каву. Друзі, як і обіцяла, підготувала для Вас "свіжозаварену" інформацію про каву", - про це у Фейсбуці пише лікар-дієтолог Оксана Скиталінська, передають Патріоти України. З"давалося б, ми вже знаємо п...
Тушкована капуста з грибами може стати не тільки смачним гарніром, а й ситною повноцінною стравою. Якщо готувати з печерицями, а не лісовими грибами, то це дуже швидко, передають Патріоти України. Для приготування візьміть:. Розігрійте сковорідку з 2-3...