Не робіть помилок! Чому гірчить квашена капуста і як її треба правильно готувати

Квашена капуста - смачна й дуже корисна страва. Вона зберігає багато необхідних організму вітамінів та мікроелементів. Також вона є основою для приготування супів та гарнірів. Квашену капусту приготувати нескладно, але треба знати кілька важливих правил, щоб вона не гірчила й не була занадто кислою, передають Патріоти України.

В процесі приготування капуста проходить ферментацію, а це означає, що вона стає ще кориснішою для нашого організму, бо завдяки пробіотикам, які виробляються під час цього процесу, покращується загальний стан мікрофлори кишківника. Але щоб цей процес відбувався й наша квашена капуста була смачною й не набула сіруватого відтінку, треба дотримуватися чотирьох головних правил.

Вибір сорту капусти

Деякі сорти можуть гірчити, й тому для закваски не підходять. Зазвичай рекомендують обирати для тверді зимові сорти, молода капуста не підходить для квашення і може гірчити. Також може гірчити капуста, яка виросла в умовах нестачі води.

Кількість солі

Кількість солі - це найголовніше питання, коли йдеться про ферментацію капусти. Якщо додати замало або забагато солі, процес ферментації не буде відбуватися, як належно, й капуста буде гірчити. Приблизна кількість солі - 1 столова ложка на 1 кг капусти, отже на трилітрову банку це 2-3 столових ложки.

Надлишок вуглекислого газу

Під час ферментації в банці виникає надлишок вуглекислого газу, тому капусту під час бродіння треба час від часу проколювали довгою деревʼяною паличкою в кількох місці. Це допоможе випустити газ - і капуста не буде гірчити.

Дотримання технології

За кімнатної температури процес ферментації відбувається інтенсивніше, ні, тоді, коли капуста бродить в холодильнику чи погребі. На ферментацію капусти потрібний тиждень за температури 20-22 градуси. Якщо скоротити цей час і занадто рано переставити капусту в холодне місце, вона буде гірчити. Тому, перш ніж зробити це, капусту треба скуштувати, щоб зрозуміти, чи вона вже готова. Про всі тонкощі квашення капусти, розповідає авторка каналу "У гостях у Тані".

Є секрет! Цей інгредієнт не дасть потемніти картоплі у дерунах

п’ятниця, 4 квітень 2025, 13:00

Якщо ви вже пробували готувати деруни, могли помітити їх здатність темніти. Проста страва, але має певний нюанс. Він пов’язаний із особливістю головного інгредієнта — картоплі. Розповімо декілька простих секретів, які дозволять зробити ваші деруни золо...

Як італійці варять макарони: ТОП-4 правила, про які не варто забувати

п’ятниця, 4 квітень 2025, 12:07

Ми часто обираємо для приготування макарони, коли немає часу заморочуватись над більш складною вечерею. Та краще обирайте пасту (з твердих сортів пшениці) яку так полюбляють італійці, передають Патріоти України. Італійські кухарі вважають, що паста є і...