А чи знали ви, що шурпа справжня — це не суп? Виявляється, що після приготування у вигляді гарячого, її розділяють на першу і другу страву. І цей смак, який неможливо забути, виходить саме завдяки м’ясу. Її називають шедевром середньоазіатської кухні, зазначають Патріоти України.
Та й узбеки приклали руку до того, аби світ отримав цю ситну страву. А ще й корисну. Адже концентрований бульйон з м’яса та овочів — це просто джерело вітамінів, які зберігаються навіть після термообробки продуктів. Для справжньої шурпи підійде тільки баранина та курдючне сало.
І ось решта інгредієнтів
- Зелень (кінза, петрушка, кріп)
- Приправа для шурпи (зіра, кардамон, але ніякого перцю)
Шурпа справжня — рецепт
- Справжню наваристу шурпу можна приготувати тільки в казані або товстостінному посуді. Це обов’язкова вимога. Без такого посуду буде не шурпа, а просто суп з баранини. Отож, в казан налити трохи олії й покласти трохи курдючного сала. Розкалити казан настільки, щоб із сала пішов димок, але при цьому не перемішувати. Сало має вийти, як шкварки — коричневе й підсмажене.
- З готових жирів, що розплавилися, зібрати непотріб допоможе очищена цибулина. Коли вона чорніє — це значить, що олія вже готова для приготування страви. І цибулину, й чипси з сала викинути геть.
- М’ясо баранини добре обсушити, щоб на ньому не було залишків вологи. Бо при контакті з гарячою олією отримаємо фонтан з жирних бризів. Отож, нарізати її шматочками й опустити в киплячу олію. Вже буквально за лічені хвилини на баранині з’явиться обсмажена скориночка. Як тільки підсмажаться, перемішати, й м’ясо пустить сік. Відразу після цього воно почне не смажитися, а тушкуватися. Казан весь час має стояти на великому вогні. І лише через 20 хвилин зменшити вогонь та додати цибулю, нарізану кільцями. Цибулі має бути чимало — не менше, ніж м’яса. А, може, й більше. Тільки після того, як цибуля закладена, накрити казан кришкою.
- За 10 хвилин додати помідори, порізані на четверо. Слідом моркву та пару ложок томатної пасти. Від цих продуктів шурпа стає ще більш соковитою. Далі додати перець, нарізаний великими шматками. Й залити окріп, щоб цю смакоту він покривав пальців на три.
- Посолити, заправити ароматними спеціями й перемішати. Все додавати за смаком — точних пропорцій немає. Варити 5 хвилин на невеликому вогні. Готовність перевіряти за картоплею. В готову шурпу додати подрібнений часник — можна кілька головок, та лаврушку. Настояти шурпу 20 хвилин.
- Це і є шурпа справжня. Вона подається до столу в глибоких мисках або взагалі окремо бульйон та овочі з м’ясом. Кухарі радять посипати її зеленню — особливо підійде кінза. І тоді вийде смак, який неможливо забути. Приємного апетиту!
Млинців багато не буває. Це є істина. Скільки не напечеш млинців, тарілка лишається пуста. Млинець за млинцем, з варенням чи сметаною, а може й зі згущеним молоком — це дуже смачно. Пропонуємо вам приготувати улюблену багатьма страву за цим лінивим рец...
Тефтелі бувають різні, але базовий принцип приготування один. Це кульки з м’ясного фаршу з додаванням круп, іноді хліба чи подрібнених сухарів, передають Патріоти України. М’ясними кульками навряд чи когось здивуєш. Але можна поекспериментувати зі смак...