Після того як Катерина II розігнала Запорізьку Січ, частина козаків перемістилася в Чернігівську губернію. Торкнулося переселення і сім'ї козака Ципка Нестора Петровича. У його роду жінки до Великодня традиційно пекли паски, не лише для дому, а й спеціально для церкви, повідомляють Патріоти України. Нащадки досі зберігають старовинний рецепт, який передавався в роду з покоління в покоління. Рецептура здобної паски з часом практично не зазнала змін. Просто замість закваски тепер застосовують пресовані дріжджі й випікають здобу не в печі, а у сучасних духовках.
Інгредієнти:
Спочатку з молока, цукру, дріжджів і 5 ст. ложок борошна готується опара (її можна накрити харчовою плівкою і спостерігати, як суміш почне «вирувати» і «рости»). Паралельно жовтки розтирають з розм'якшеним вершковим маслом (для економного варіанту можна взяти вершкову суміш або спред), додається сметана. Всі рідкі інгредієнти з'єднуються, в цю суміш поступово додається борошно.
Тісто потрібно місити 10−15 хвилин, домагаючись його еластичності й м'якості (намагатися, щоб воно було не туге). Тісто помістити у велику каструлю і накрити рушником. Як тільки тісто підходить, його слід обминати (так робити двічі). У кінці додати родзинки (їх спершу заливають гарячою водою на 5 хвилин, потім трохи обсушують на паперовій серветці), вминаючи в тісто.
Форми (вони можуть бути металеві або керамічні) потрібно змастити вершковим маслом, на третину заповнити тістом і на кілька хвилин залишити на деку (щоб пасочки «підросли»), потім відправити в розігріту до 180 градусів духовку приблизно на 45 хвилин (в залежності від розміру форми).
Даний рецепт безпрограшний — тісто підіймається обов'язково.
Потрібно збити 3 білки (додати дрібку солі, щоб легше збивалися), поступово додаючи цукрову пудру (близько 2 склянок), поки глазур не стане пружною і білої.
Печінка така корисна та смачна, якщо її вдало приготувати. Особливо вона смакує в паніруванні та з великою кількістю цибулі. Але все починається з обробки печінки, передають Патріоти України. Якщо ви придбали заморожену печінку або дістали зі своєї мор...
Омлет найчастіше готують на сніданок. Він легкий та поживний. Готувати його на всю родину, тож страва досить вигідна для ранку. Кулінарне питання полягає в збиванні яєць. Яким чином вони будуть об’єднані з іншими компонентами. Поговоримо про це детальн...