Це може здивувати! Чи правда, що мед не псується

Цей природний продукт упродовж тисячоліть використовується не лише у кулінарії, а й для лікування багатьох захворювань, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Мед відомий своїми протизапальними, антиоксидантними та антимікробними властивостями, що робить його незамінним у народній медицині. Також його додають до різноманітних страв та випічки або просто їдять із кашами, млинцями тощо. Та мало хто знає, що це продукт, який практично не псується і може зберігатися свіжим упродовж тривалого часу.

Чому мед не псується: про це майже ніхто не знає

Основні компоненти меду – це фруктоза, глюкоза, вода й органічні сполуки, які виробляються бджолами. Процес "народження" продукту починається зі збору нектару і медвяної роси, у вулику ці складники піддаються ферментації. Корисні мікроорганізми, такі самі, як і кисломолочні бактерії, потрапляють до меду через травну систему бджіл і навколишнє середовище. Саме вони захищають продукт від псування, підвищуючи його кислотність. Однак за високої вологості деякі з цих мікроорганізмів можуть провокувати процеси бродіння.

Мед має унікальну здатність зберігати свою свіжість завдяки глюкозооксидазі – це фермент, який утворює перекис водню і знижує рівень pH. Таким чином, утворюється середовище, яке абсолютно не сприятливе для розвитку й розмноження бактерій, вони просто гинуть у ньому.

Чому шиплять мариновані огірки? Цей наліт має вас насторожити

четвер, 17 липень 2025, 16:44

Сезон домашніх заготівель у розпалі, і мариновані огірки вже з’являються на полицях у коморах. Проте іноді відкриття банки супроводжується характерним шипінням, що викликає тривогу. Чи це ознака псування? А можливо - природний процес? Розповідаємо, кол...

Не пропустіть! ТОП-9 сигналів, які можуть вказувати на непереносимість глютену

четвер, 17 липень 2025, 11:30

Целіакія - це аутоімунне захворювання, яке виникає внаслідок непереносимості глютену – білка, що міститься в пшениці, житі та ячмені. Хоча ця хвороба найчастіше асоціюється з проблемами травлення, її прояви можуть виходити далеко за межі шлунково-кишко...