Кожна господиня знає, що буряк є унікальним овочем, який має безліч корисних властивостей. Його додають як до салаті, так і до перших і других страв,передають Патріоти України.
Часто доводиться чути про те, як довго вариться буряк. Буває, процес варіння займає від 1,5 до 2 годин, залежить від розміру і віку овоча. Буває немає часу на довге приготування страв, тому питання того, як швидко зварити буряк, стає дуже актуальним. Приготувати овоч можна набагато швидше.
Сьогодні у багатьох домогосподарок на кухні є мікрохвильова піч. Приготування страв спрощується, а часу на підготовку тепер потрібно менше. Варити буряк в мікрохвильовці потрібно в воді. Овоч буде, скоріше, печений, ніж варений, проте смак від цього не зіпсується.
Для початку слід добре промити буряк щіткою і обсушити його рушником. Далі беремо спеціальний посуд, який потрібен для приготування страв в мікрохвильовці. Кладемо туди коренеплід посередині і заливаємо 100 г води. Ємність повинна бути нещільно прикрита кришкою, щоб не відбулася деформація посуду на тлі високого тиску. Виставляємо час 7 хвилин і очікуємо. Коли сплине заданий час, акуратно перевіряємо ножем готовність овоча. Якщо буряк не готовий, можна відправити його в мікрохвильовку ще на декілька хвилин.
Час приготування буряка на газовій плиті може суттєво відрізнятися. Наше завдання - зварити овоч якомога швидше. Для цього поміщаємо буряк в киплячу воду і варимо його 30 хвилин. Після цього воду з каструлі потрібно злити і максимально налити в неї холодну воду. Проходить 15 хвилин, і буряк, через перепад температури, вже готовий. Тепер його можна вживати в їжу або додавати в інші страви.
Можна зварити буряк ще швидше. Для цього поставте каструлю з буряком у воді на великий вогонь, не зменшуючи його і не накриваючи каструлю кришкою. Простежте, щоб було багато води – потрібно, щоб її висота покривала коренеплоди см на 8 вище. Якщо цього не зробити, вода ймовірно википить раніше, ніж звариться ваш буряк. Коли пройде 15 хвилин, відправляємо овоч під крижану воду десь на 5-10 хвилин. Буряк готовий.
Не забувайте, що для того, щоб швидко готувати буряк, слід правильно вибрати сам коренеплід. Знадобляться плескаті плоди невеликих розмірів, у яких тонка шкірка. Цілком підійде сорт бордо, адже він не тільки швидко вариться, але і має особливий смак. Коли варите буряк, в воду можна додати одну столову ложку рослинної олії. Тоді овоч швидше звариться.
Якщо ви любите прозорий холодець і виключно біле м’ясо філе, то не думайте, що смачну основу можна зварити з курячої грудки. Хороша господиня знає, що для того, аби холодець був прозорим, ароматним і застиг добре навіть без желатину, треба дотримуватис...
Бобові (квасоля, сочевиця, арахіс, нут, горох) багаті білками, що допомагають шкірі регенерувати і довше залишатися молодою. Про користь бобових у раціоні розповіла дієтологиня Оксана Скіталінська, передають Патріоти України. За її словами, бобові мают...