Плов складається з найпростіших компонентів. Потрібні лише рис, овочі, м’ясо та спеції. Однак перетворити цю сукупність доступних інгредієнтів на класичну страву східної кухні досить складно, передають Патріоти України.
Достатньо припуститися однієї помилки, і замість потрібної страви буде приготовлена звичайна каша з добавками. Втім, якщо господиня уникне всіх нижчеперерахованих помилок, то вийде справжній плов – апетитний, корисний та поживний.
Для плову підходить лише рис певних сортів. Продукт повинен відрізнятися розсипчастістю та зберігати її після термічної обробки. Якщо кулінар вибере невідповідну крупу, то замість хорошого плову вийде звичайна рисова каша.
На кілограм крупи має бути аналогічна маса м’ясного продукту, як мінімум півкілограма моркви та 300 грам цибулі. Ігнорування цього правила може стати причиною того, що смакові якості плову будуть не найкращими.
Звичайно, плов можна приготувати у каструлі. Але класичний спосіб приготування страви передбачає використання казану або високої сковорідки з товстим дном. Застосування саме цього посуду гарантує появу рису та інших інгредієнтів потрібної консистенції та ступеня готовності.
Перед змішуванням із крупою м’ясні та овочеві інгредієнти треба розігріти на сковороді. Але обмежуватися цією процедурою не можна. Щоб у страви з’явився яскравий смак, посипану приправами морквяно-цибульно-м’ясну суміш, потрібно ще й протушкувати в бульйоні.
При приготуванні рису потрібно використовувати менше води, ніж під час створення рисової каші. Об’єм рідини повинен лише на 20 відсотків перевищувати обсяг крупи. Якщо води буде занадто багато, то розсипчастий пловне вийде. Але нестача рідини може спричинити неповну готовність рису.
Зазвичай буряк вариться протягом години, іноді довше. Проте досвідчені господині знайшли спосіб, що дозволить швидко приготувати овоч для салату, передають Патріоти України. Оберіть буряки середнього розміру, для варіння треба підбирати приблизно однак...
Квасоля може бути кущовою, кучерявою і виткою, зернова і спаржева (в їжу використовуються зелені стручки). А за кольором це справжня палітра кольорів – оболонка буває білою, жовтою, червоною, чорною, фіолетовою і навіть у цятку. Розмір зерен також різн...