З архіву ПУ. "Спізнавшись ближче з Росією, кожен буде щасливий жити в якій завгодно іншій країні": Як відомі люди XIX століття писали про росіян

Слова, які були написані близько 200 років тому, продовжують залишатися дуже актуальними і сьогодні...

Росіяни у ХІХ столітті. Архівне фото.

Три цитати на одну тему з 19 століття. Троє: один – великий український письменник, другий – французький мандрівник, письменник, маркіз, третій – французький історик. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із трьома показовими цитатами, які навів на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук" Тарас Марусик.

Іван Нечуй-Левицький, «Непотрібність великоруської літератури для України і для слов'янщини» («Сьогочасне літературне прямування»,1878 рік).

«Сумно стає на душі, як подумаєш про будущі часи України під московськими пазурями; сумно стає не тільки в політичних відносинах, але навіть у національних та літературних. Великоруська нація молода, з диким консервативним характером, з китайською фанаберією; вона все тягне назад, а не вперед – і в свойому старообрядстві, і в візантійсько-московському православії, і в централізмі, вже невідомому в Європі, і в нелюбові до Європи, і в своїй зажерливості. Якесь справді самодурство сидить в цій нації, і воно викидає на нашу шию самодурів-політиків, і буде викидати хто його зна й доки».

Астольф де Кюстін, «Росія у 1839 році».

«Треба пожити у цій пустелі без спокою, в тій тюрмі без спочинку, яка зветься Росією, аби відчути всю свободу, яку мають народи в інших країнах Європи, хоч би який там був спосіб правління... Коли ваші діти надумають нарікати на Францію, прошу вас, скористайтесь моїм рецептом, скажіть їм: їдьте в Росію! Ця мандрівка корисна для кожного європейця. Бо, спізнавшись ближче з Росією, кожен буде щасливий жити в якій завгодно іншій країні».

Жуль Мішле, «Демократичні легенди Півночі» (1854).

«Росіянин – це брехня. Брехня – в громаді, фальшивій громаді. Брехня – в поміщику, священику і цареві [...] брехлива з брехливих, найвища брехня, яка увінчує всі брехні. Крещендо брехні, хитрощів та ілюзій». А ще Мішле писав: «Тенденцією подібної держави є те, що вона стає все менше державою і все більше релігією. В Росії все має релігійний вимір. Все є або хоче бути святим. [...] Предивна забаганка! Ви навіть не можете організувати в себе світ громадського правопорядку, нижчий світ! А претендуєте на вищий світ релігії. Будучи ворогами Закону, ви хочете піднятися вище Закону, ви зазіхаєте на світ Благодаті! Нездатні до людської праці, ви себе величаєте Богами».

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Московська імперія обновила місячний рекорд бойових втрат з часів Другої Світової. Однак ці жертви не забезпечать цілей поставлених Путіним до інавгурації Трампа - Черник

вівторок, 3 грудень 2024, 9:08

У листопаді цього року армія рф втратила на фронті найбільшу кількість особового складу від початку широкомасштабного вторгнення - 45 тисяч бійців вбитими та важкопораненими. Чому це сталось зараз, та чи збільшуватимуть росіяни норми мобілізації найбли...

"Вони там навіть техніки не шкодують": Коваленко розповів, який дедлайн встановив Путін щодо Покровська

вівторок, 3 грудень 2024, 8:05

На Донеччині російські війська застосовують різну тактику залежно від напрямку наступу. На Курахівському напрямку вони активно використовують велику кількість як піхоти, так і техніки, тоді як на Покровському — переважно піхоту. Про це повідомив військ...