Бережіться! Вчені з’ясували, в якому віці підвищення кров’яного тиску становить найбільшу небезпеку

Вчені з Університетського коледжу Лондона визначили, що підвищений кров'яний тиск в певному віці може мати серйозні наслідки для здоров'я. Про це повідомила пресслужба UCL, передають Патріоти України.

Результати дослідження, проведеного на основі спостереження за 500 людьми, народженими 1946 року, показали важливі зв'язки між артеріальним тиском і станом мозку. Виявилось, що високий артеріальний тиск у віці 53 років, а також його швидке підвищення між 43 і 53 роками, може спричинити більше пошкоджень кровоносних судин та "міні-інсультів" у мозку до 70 років.

Також було зафіксовано, що підвищений тиск у 43 роки й більші підвищення у віці від 36 до 43 років пов'язаний з меншою кількістю об'єму мозку. Однак, цей фактор не мав суттєвого впливу на рівень амілоїдного білка в мозку, що є показником Альцгеймера, і не передбачав проблем з пам'яттю чи мисленням у такому віці.

"Високий кров'яний тиск у середньому віці є одним із найпотужніших факторів ризику розвитку деменції, який ми можемо легко контролювати та управляти ним. Дослідження вже свідчать про те, що більш агресивне лікування високого кров'яного тиску в останні роки може покращити здоров'я мозку сучасних старших поколінь. Ми повинні продовжувати розвивати це розуміння, виявляючи і контролюючи високий кров'яний тиск навіть у тих, хто перебуває на початку середнього віку", - зазначили вчені.

Є вимоги: Яку суму можна перевозити через кордон у 2025 році

вівторок, 13 травень 2025, 12:36

Про вимоги до вивезення валюти для українців, розповіли у Державній митній службі. Яку суму можна перевозити через кордон і як це правильно робити – читайте в матеріалі, передають Патріоти України. Якщо ви письмово не декларуєте в митному органі кошти,...

Бережіться! Названо симптоми деменції, які можна сплутати з інсультом

вівторок, 13 травень 2025, 10:50

Якщо ви помітили у когось очевидні ознаки інсульту, наприклад, осипле обличчя або труднощі з мовою, потрібно діяти швидко. Використовуйте абревіатуру FAST, щоб перевірити симптоми і негайно зателефонувати в екстрену службу, якщо вони є, передають Патрі...