Щоб помідори були більшими, а томатні кущі - врожайнішими, їх потрібно не тільки вчасно підгодовувати, а й проводити пасинкування - видалення бічних пагонів (пасинків), передають Патріоти України.
Робиться це зазвичай при досягненні помідорами висоти підв'язування, інколи ж і раніше, рекомендують автори youtube-каналу.
Пасинки можуть рости безконтрольно, тим самим знижуючи вентиляцію куща, і забираючи багато сил у рослини, що впливає на якість урожаю. Найкраще видаляти пасинки, коли вони ще маленькі — як тільки вони з'являються. Для цього пасинок можна вхопити пальцями та потягнути убік.
Пасинкувати томати краще в суху сонячну погоду в першій половині дня — у цьому випадку рани рослини затягуються швидше, і в них не потрапляє інфекція.
«Зверніть увагу, що пасинки ростуть дуже швидко, тому потрібно раз на 3−5 днів і прибирати непотрібні відростки», — радять автори відео.
Крім того, виконуючи цю процедуру, дачник може також видаляти нижнє листя у помідорів, що торкається землі — такого не повинно бути.
Якщо ви залишаєте один стовбур у томату, то помідори будуть рости більшими, і почнуть раніше визріти. Якщо ж формувати в 2−3 стовбури, гронок на кущі буде більше, але помідори будуть дрібнішими, хоча врожайність куща буде вищою.
Автори відео радять формувати помідори у два стовбури. Щоб досягти цієї мети, потрібно залишати найсильніший пасинок, який знаходиться перед першим сформованим гроном. Його не треба чіпати, а решту відростків, які ростуть нижче, прибрати.
Пасинки, які виросли на 8−10 сантиметрів, можна поставити у воду, щоб вони пустили коріння, після чого також висадити на грядці. У воду можна додати трохи вугілля. Докладніше процес дивіться на відео.
Своєю методикою формування томатів поділилися автори ще одного youtube-каналу — можливо вам більше сподобається їхній підхід.
Якщо ви розглядаєте можливість дотримання раціону з низьким вмістом вуглеводів, врахуйте, що не всі вуглеводні продукти шкодять здоров'ю та провокують набір зайвої ваги. Ба більше, вони можуть підтримувати метаболізм і знижувати ризик серцево-судинних ...
Ідеальний відтінок губної помади визначається гармонійним поєднанням кольтору та світла, але якщо певний колір підвищує вашу впевненість, не зволікайте, використовуйте його, передають Патріоти України. Першим кроком до пошуку ідеального відтінку є врах...