Це вб'є урожай! Що категорично не можна садити поруч із помідорами

Якщо у вас маленька дачна ділянка, а посадити хочеться різні культури, деяким з них доводеться потіснитися. Це не найгірша ідея, тому що багато рослин відмінно уживаються одна з одною, а крім того, ще й допомагають сусідові краще рости і давати хороший урожай, передають Патріоти України. Це правило стосується і "синьйора помідора".

Що можна садити поруч з помідорами у відкритому ґрунті

Помідори відмінно уживаються поруч з бобовими, які збагачують ґрунт азотом і покращують його структуру, а також з будь-якими сидератами - гірчицею, фацелією, злаками.

Відмінно поєднуються томати з усіма видами салатів, петрушкою, селерою, цибулею, шпинатом, спаржею, щавлем.

Люблять томати і пряні трави - чебрець, шавлію, м'яту, базилік.

До речі, якщо ви хочете поліпшити смак помідорів і томатного соку, то не поспішайте виривати з грядки звичайну кропиву. Вона відлякує ґрунтових шкідників і продовжує термін зберігання плодів.

Чи можна садити кавуни і дині поруч з помідорами? Можна. Але баштанні культури краще висаджувати з південного боку. Добрими "партнерами" для помідорів стануть і гарбузи.

Томати і капуста також зможуть рости поруч, але лише якщо вона качанна і рання. Розсаду капусти висаджують на грядку навесні, з відстанню між рядами не менше 1,5 м. А коли потеплішає, між посадками можна розмістити і розсаду помідорів. До речі, томати врятують капусту від метеликів-капусниць. Городники радять додати в цей капустяно-томатний дует ще й цибулю з часником. Вони будуть виділяти фітонциди, захищаючи всіх сусідів від фітофтори.

Пекінську капусту також можна розмістити поруч з помідорами, вона буде працювати як ущільнювач посадки "в ногах" у томатів.

Коренеплоди - морква, редис і буряк – також прекрасно уживуться з томатами навіть на одній грядці.

Деякі городники кажуть, що можна посадити по сусідству помідори і ранню полуницю - так з однієї грядки можна отримати одразу два врожаї. Крім того, томати допоможуть відвадити від полуниці мурах. Для самих томатів таке сусідство є нешкідливим. Важливо, щоби обраний сорт томатів не був занадто високорослим і не забрав у полуниці все сонячне світло.

Чи можна садити помідори і перець разом

З одного боку, це здається гарною ідеєю, адже обидві рослини потребують підв'язки. Крім того, томати допоможуть відлякати тлю, яка любить перець.

Але з іншого боку, і перці, і томати, відносяться у сімейства пасльонових. Це означає, що вони будуть ділитися між собою одними і тими самими захворюваннями і шкідниками. Тому вирішуйте самі, чи можна садити перці поруч з помідорами. В крайньому випадку завжди можна подбати про подвійний захист для обох культур.

Чи можна садити огірки поруч з помідорами у відкритому ґрунті

Огірки і помідори на одній грядці - це не найкраще сусідство. Цим рослинам потрібні різні умови для росту. Грядки огірків і помідорів мають бути розташовані на відстані 1,5-2 метри одна від одної. Це необхідно для того, щоби батоги огірків не розросталися на кущі томатів і не блокували свіже повітря і сонячне проміння.

Що не можна садити поруч з помідорами

  • Горох, цвітна капуста, брокколі та кольрабі – не найвдаліші сусіди для помідорів.
  • Сусідство з кропом, фенхелем і мелісою також не сподобається томатам.
  • Кукурудза та інші високорослі культури, особливо якщо їх розташувати з південного боку від помідорової грядки, будуть позбавляти помідори сонячного світла. Це щонайменше призведе до поганого росту помідорів, а як максимум - до загибелі томатів.
  • Баклажани, які нижчі за томати, виявляться в їхній тіні. До того ж вони відносяться до одного сімейства і страждають від одних і тих самих хвороб і шкідників.
  • Картопля - жахливий сусід для помідора. Вона стовідсотково "поділиться" з ним колорадським жуком.
  • Фенхель пригнічує ріст майже всіх городніх культур, і томати не є щасливим винятком.

Сяятимуть чистотою! Як позбутися від чайного нальоту на чашках і термосі

понеділок, 6 лютий 2023, 8:14

Дубильні речовини в складі чаю - причина, через яку на чашці з'являється наліт. Коли такі компоненти вступають у реакцію з теплою водою, утворюється плівка, яка, при нахилі чашки, осідає на стінках, передають Патріоти України. Плівка з дубильних речови...

Чи потрібно заряджати до 100%: ТОП-6 простих секретів, як не вбити батарею смартфона

понеділок, 6 лютий 2023, 7:50

Сьогодні смартфон є практично у кожної людини. Незамінна річ, яка дозволяє підтримувати зв'язок з людьми і нескінченно серфити просторами інтернету, передають Патріоти України. Коли він розряджається, ми особливо не замислюємося та ставимо пристрій на...