Зовсім невибагливі: Які кімнатні рослини приживуться у будь-якому домі - список

Якими би не були умови у вашому помешканні, його прикрасять, сповнять затишком і навіть очистять від запахів та шкідливих речовин кімнатні рослини. Їх вирощування може бути чудовим хоббі, яке приносить масу задоволення, передають Патріоти України

Але що робити, якщо вам хочеться мати свій власний домашній садок, а душа до ретельного догляду за ним не лежить? Для цього скористайтесь списком невибагливих кімнатних рослин, яким підійдуть практично будь-які умови утримання.

Каланхое

Цей сукулент настільки ж невибагливий у догляді, як і кактуси, але має перед ними одну величезну перевагу. Він довго і рясно цвіте. Квіти можуть бути червоними, жовтими, рожевими, білими чи помаранчевими. При цьому рослина не потребує прямого сонця – головне, щоб у неї був вільний доступ до розсіяного денного світла. А якщо ви забуватимете час від часу полити каланхое, то це не стане для нього великою бідою.

Фікус еластика

В принципі, ви можете обрати собі будь-який фікус з тих, що вирощують вдома, до смаку – фікус Бенджаміна, кінкі, мокламе чи ліровидний. Всі вони досить прості в догляді. Але фікус еластика, він же фікус робуста до всього іншого не займе багато місця. Він прекрасно почувається у напівтіні і переживе, якщо ви разок забудете його полити. Але не забувайте час від часу протирати його листочки від пилюки вологою ганчіркою.

Драцена запашна

Великою перевагою цієї рослини є те, що вона дуже не любить частого поливу – це може її навіть згубити. Тому це хороший вибір для забудькуватих квітоводів. Цей вид драцени краще поливати рідко, але рясно – 1-2 рази на місяць взимку і приблизно раз на 10-15 днів улітку. Рослина добре почуватиметься навіть у досить темному приміщенні, але в такому разі її широкі листки будуть дещо тьмянішими. Драцена запашна може вирости досить високою і підходить для вирощування на підлозі.

Герань

Це хороший вибір для тих, хто не забуває поливати квіти, але хоче простої у догляді квітучої рослини. Герань чудово цвіте і має цікавий аромат. Він зумовлений зокрема її протимікробними властивостями та здатністю відлякувати комах. Дайте герані хороший дренаж і поливайте раз на кілька днів і вона процвітатиме у вас на підвіконні.

Заміокулькас

Цей чемпіон з невибагливості навіть за незначних зусиль із догляду може вимахати у дуже пристойний кущ. При цьому його можна поставити навіть у найбільш затіненому кутку кімнати і періодично забувати полити. Сукуленту навіть краще, коли полив пропускають, ніж коли води лиють забагато. Час від часу заміокулькас може здивувати старанного господаря цвітінням. Але навіть без квітів він виглядає чудово за рахунок товстого жорсткого листя красивої форми.

Епіпремнум

Любите швидкі результати за мінімуму зусиль? Тоді це ваш варіант. Епіпремнум можна поливати раз на 10-12 днів і при цьому в сезон активної вегетації він все одно випускатиме новий листочок приблизно кожні два тижні – видимі зміни будуть мало не щодня. За рік ця ліана здатна вирости на метр. Саджати краще одразу кілька пагонів в один горщик, тоді вони дадуть красиву масу серцеподібних листочків. Розмножується епіпремнум теж елементарно – просто відріжте живець з повітряним коренем і поставте у воду. Уже незабаром він буде готовий до висадки у ґрунт, а на старій рослині з’явиться молода брунька і вона продовжить свій бурхливий ріст.

Аглаонема

Трав’яниста рослина з красивим плямистим листям дуже невибаглива до умов утримання. Вона добре приживеться у напівтемному приміщенні, особливо це стосується видів із зеленим забарвленням листків. Для підтримання краси видів зі строкатим орнаментом все ж знадобиться трошки більше розсіяного світла. В такому разі ви можете навіть дочекатись цвітіння рослини. Не забувайте регулярно поливати її, а за можливості і оприскувати. Дуже великою аглаонема не виростає, тож нею добре прикрашати навіть невеличкі кімнати.

Сингоніум

Листки цієї рослини мають незвичайну трикутну форму і красиві світлі прожилки, тож це справді розкішна окраса для помешкання. При цьому яскравого світла для підтримання їхнього забарвлення рослина не потребує, тож напівзатінене місце буде для неї цілком прийнятним. Сингоніум можна вирощувати на опорі, щоби листки збирались у прямостоячий кущик, а можна дати йому опустити їх униз, посадивши рослину у підвісне кашпо. Проте поливати його доведеться досить регулярно.

Джерело: Обозреватель

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...

Дещо в списку може здивувати! Названо продукти, які завдають довгострокової шкоди печінці

п’ятниця, 22 листопад 2024, 6:50

Печінка — це важливий орган, який легко пошкодити певною їжею та нездоровим раціоном. Зокрема, алкоголь може спричинити жирову хворобу, а шкідлива їжа часто призводить до неалкогольної жирової хвороби печінки, яка може вплинути на її функцію, передають...