
Якщо включити цибулю до свого раціону, можна зміцнити здоров’я і захистити організм від багатьох захворювань, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Цей овоч містить антиоксиданти та фітонутрієнти, тому здатен захистити від раку, зміцнити імунітет і покращити загальне самопочуття. Включення цибулі до свого щоденного раціону – це простий і доступний спосіб подбати про здоров'я, як наголошують вчені та лікарі.
Навіщо треба їсти цибулю: лікарі назвали 8 причин
- Боротьба з бактеріями. Цибуля містить кверцетин – флавоноїд, який сповільнює розмноження більшості шкідливих мікроорганізмів.
- Захист від раку. Науковці довели, що регулярне вживання цибулі знижує ризик розвитку раку, особливо шлунково-кишкового тракту. Оскільки кверцетин пригнічує ріст бактерії Helicobacter pylori, яка спричиняє рак шлунку.
- Нівелює запальні процеси в організмі. Флавоноїди, глутатіон, селен, вітаміни E і C у складі цибулі допомагають організму нейтралізувати вільні радикали завдяки антиоксидантному ефекту.
- Контролює рівень цукру в крові. Лікарі говорять, що екстракт цибулі у поєднанні з ліками від діабету здатний знизити рівень глюкози на 35-50%.
- Зміцнення кісткової тканини. Пептид GPCS, один із ключових компонентів цибулі, уповільнює руйнування кісток і зменшує ризики переломів.
- Налагоджує процеси травлення. Цибуля – це потужне джерело пребіотиків, таких як інулін, які живлять корисні бактерії в кишківнику та покращують мікрофлору.
- Багатий склад поживних речовин для організму. 80 грамів сирої цибулі містить 30 ккал, 7 г вуглеводів, 1 г клітковини, 5 г цукрів, 1 г білка, 126 мг калію (4% норми), 5 мг вітаміну C (9% норми), 0,1 мг вітаміну B6 (5% норми), 16 мг кальцію (2% норми) і 15,2 мкг фолієвої кислоти (4% норми).
- Допомагає швидко та безпечно схуднути. Кверцетин знижує запалення, пов'язане з ожирінням, зменшує жирову масу і рівень тригліцеридів у крові.
Як правильно вживати цибулю, щоб отримати від неї максимальну користь
Цибуля зберігає свою користь як у сирому, так і в приготованому вигляді, хоча термічна обробка знижує вміст тіосульфінатів – речовин з антибактеріальними та протигрибковими властивостями. Щоб зберегти максимум користі цього овоча, експерти радять подрібнювати цибулю перед приготуванням. Якщо варити чи смажити цибулю, значна кількість поживних речовин втрачається. А ось запікання, навпаки, може збільшити кількість флавоноїдів.
Сучасні господині все частіше користуються напівфабрикатами або доставкою, щоби порадувати близьких вечерею. Вся проблема у дефіциті вільного часу. Проте кулінари знають, що є простий рецепт приготування смачних м’яких булочок, передають Патріоти Украї...
Східне блюдо – шаурма чи шаверма, дуже подобається багатьом українцям. Приготувати його досить просто, а начинку можна урізноманітнити на свій смак. До неї можна додавати моркву по-корейськи, капусту, гриби, болгарський перець або різні інші овочі. Щоб...