Часто буває, що під час запікання м'ясо стає жорстким та сухим. Особливо це стосується курки та індички. Страва може погано жуватись і стає волокнистою. Проблему можна вирішити, якщо готувати продукт за правильною технологією, зазначають Патріоти України.
Секретами соковитого запеченого м'яса поділилася біотехнологиня Наталія Шендеровська.
Після запікання залишити м'ясо на 10-20 хвилин за кімнатної температури. За чей час усі соки рівномірно розподіляються по м'ясу. Потім, при розрізанні, вони вже не витікають так активно.
Треба взяти до уваги, що правильна кількість кислоти частково руйнує білки м'язових волокон, робить їх м'якими та позбавляє жорсткості.
Сухим виходить те м'ясо, в якому дуже мала кількість жиру, – індичка або курка. Для того, аби такий продукт вийшов соковитішим, його потрібно обгорнути беконом.
М'ясо перед запіканням попередньо обсмажують для утворення хрусткої скоринки. Але дуже важливо не перетримати страву, адже в такий спосіб випаровуються соки, і м'ясо вийде сухим.
Біотехнологиня зазначає: "За кулінарними канонами, м'ясо вважається пропеченим, коли його температура всередині досягає 70°С (для пташиного м'яса це значення практично завжди актуальне, а от для стейків чи ростбіфа може бути іншим, залежно від того, якого ступеню готовності ви очікуєте). Так не всі соки встигають випаритись і м'ясо не перетворюється на шматок гуми". Тому під рукою варто мати спеціальний термометр, яким можна виміряти температуру м'яса всередині.
Гречана крупа - не новинка на українських столах, але багато хто досі не знає, що вона буває різною й що її корисні властивості залежать від способу обробки. Біла чи смажена, у гарнірі чи як начинка - гречка заслуговує на більше місце в нашому раціоні,...
Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...