Як зварити рис розсипчастим та смачним: ТОП-4 правила

Буває, що навіть у досвідчених господинь ніяк не виходить приготувати рисову кашу росипчастою та смачною. Така неапетитна страва виходить, якщо під час приготування були допущені помилки. Чому так виходить і які помилки допускаються в процессі приготування рису, розповімо далі, передають Патріоти України.

Рис любить правильний посуд

Бажано, щоб стінки та дно каструлі були товстими, щоб зерна добре прогрівалися. Якщо немає товстостінного посуду, то підійде для приготування будь-яка, але не тонка алюмінієва або сталева каструлька. Вона при цьому не має бути надто високою, інакше крупа не встигне пропаритися.

Рис попередньо треба промити

Якщо цю процедуру проігнорувати, то вийде клейка маса з грудками. Промивають зерна доки вода не стане прозорою. Якщо йдеться про круглий рис, то вперше його можна промити теплою водою.

Різні види рису варяться різними способами

Наприклад, круглі зерна вимагають більше води. На 1 кг крупи доведеться витратити 1 л 200 мл води. Пропорція для пропареного повинна становити 1 до 2, а для довгозернистого – 1:1.5 або 1:2.

Не можна мішати рис у процесі приготування

Готується каша на помірному вогні, ближче до мінімального. Після закипання можна перемішати лише один раз.

Процес приготування складає близько 15-20 хвилин. Коричневий рис вариться близько півгодини.

Після приготування будь-який різновид рису залишають на 10-15 хвилин під кришкою. В цей час він ще “доходить”, упарюється.

Джерело: ПростоВей

Любите гречку? Ось що обов’язково потрібно про неї знати

субота, 12 липень 2025, 17:09

Гречана крупа - не новинка на українських столах, але багато хто досі не знає, що вона буває різною й що її корисні властивості залежать від способу обробки. Біла чи смажена, у гарнірі чи як начинка - гречка заслуговує на більше місце в нашому раціоні,...

Пийте каву правильно: Коли вона працює, а коли шкодить кишківнику

субота, 12 липень 2025, 13:05

Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...