Сирі котлети на стіл не подаси – це несмачно, небезпечно для здоров'я і просто ганьба для будь-якої поважаючої себе господині. Інша справа – соковиті пропечені котлетки, які так і тануть у роті, стікаючи соком і зводячи з розуму своїм солодкуватим привабливим м'ясним ароматом. Як довести котлети до готовності – на якому вогні, чи накривати їх кришкою і в яких випадках додавати воду – Патріоти України пропонують дізнатися у подробицях.
Бажано котлети панірувати: панірування затримує всередині фаршу рідину. Тобто це роблять, щоб сік не витікав, а котлети вийшли м'якими і соковитими.
У чому панірувати котлети, кожен сам вирішує. Одні вважають за краще смажити котлети в борошні, інші - в сухарях (тобто смажити котлети в паніровці), а можна зробити навпіл (половину в борошні, а половину в сухарях).
Неправильно підібрана температура – ось головна помилка більшості господинь. Хоч раз цю помилку, мабуть, допускала кожна.
Є певний алгоритм, як правильно смажити котлети на сковороді:
Час смаження котлет: обсмажування одного боку котлети займає приблизно дві хвилини, тушкування на маленькому вогні – 4-5 хвилин, разом у цілому – 9 хвилин на все про все.
Ще один варіант – смажити котлети в духовці при температурі сто вісімдесят – двісті градусів. Можна прямо в сковороді, якщо характеристики посуду дозволяють. Але частіше готують на деку.
А тепер пару слів про те, як смажити котлети з водою. Воду додають, якщо треба досмажити сирі котлети. Воду додають приблизно до середини котлет і накривають блюдо кришкою, після чого залишають тушкуватися майже до повного випаровування води.
Як варіант – тушкувати можна не в воді, а на водянистому соусі (наприклад, в томатному): це додасть страві додатковий пікантний та оригінальний присмак.
Розрізати одну котлетку - і переконатися, що м'ясо всередині біле, пропечене (тобто без рожевих прожилок і тим більше без крові). Після цього обидві половинки котлети можна повернути на сковороду.
Є рецепти, які завжди популярні. Такими є сирні оладки. Тільки вони не солоні. Готуються з кисломолочного сиру. Ідеальний недільний сніданок з ними забезпечено. Забирайте рецепт до кулінарної скарбнички, передають Патріоти України. Для приготування пот...
Кулінарами не народжуються, а ними стають упродовж життя, щорічно відточуючи свій професіоналізм. Кожен із чогось починав. Ознайомтесь із деякими лайфхаками та секретами приготування страв, передають Патріоти України. Приготування бульйону. Щоб приготу...