"Харчо" з грузинської мови перекладається, як "яловичий суп". Саме тому традиційно його готують саме з яловичини, а не з баранини. Патріоти України діляться з вами декількома варіантами першої страви на будь-який смак.
Харчо з бараниною
Для бульйону:
Для харчо:
Баранину промити, нарізати шматками, залити холодною водою і поставити на вогонь. Після закипання прибирати пінку, помішувати м'ясо. Моркву і цибулю очистити, цілком додати в бульйон. Засипати перці горошком і лавровий лист. Потім додати корінь петрушки і селери, трави, обов'язково посолити. Накрити бульйон кришкою, поставити мінімальний вогонь і "томити" 3-4 години так, щоб суп не кипів.
Лук очистити, нарізати кубиками, те ж саме виконати з помідорами. Зелень дрібно нарізати, часник подрібнити. Рис промити, замочити у воді і залишити в ємності. Лавровий лист, коріандр, зіру, уцхо, перці і хмелі-сунелі потовкти в ступці.
У казан покласти вершкове масло, розтопити. Потім додати нарізану цибулю і ополоник жиру з м'ясного бульйону. Коли рідина випарується, а цибуля стане золотистого кольору, додати помідори. Тушкувати 5-7 хвилин, помішуючи. За бажанням можна посипати цукром або сіллю.
Дістати з бульйону м'ясо, відокремити від кісток і додати в казан. Засипати спеції, потім через сито процідити бульйон. Перемішати, після закипання покласти рис. Варити 15-20 хвилин на маленькому вогні під кришкою. В кінці додати зелень. Вимкнути вогонь, накрити казан кришкою і настоювати харчо 15-20 хвилин.
Курку промити, нарізати порційними шматками. Закип'ятити 2.5 л. води, залити нею курку, варити 30-40 хвилин під кришкою. Промити рис, викласти в бульйон. Через 10-15 хвилин посолити. Цибулю і моркву очистити, промити. Цибулю нарізати кубиками, моркву - смужками. Часник очистити, подрібнити.
На сковороді розігріти вершкове масло, обсмажити овочі кілька хвилин, додати томатну пасту і тушкувати 2-3 хвилини. Перемішати, покласти часник і тушкувати на маленькому вогні 5-7 хвилин. Перекласти зажарку в суп, додати подрібнену зелень.
М'ясо промити, нарізати шматками, залити водою і поставити на вогонь. Коли вода закипить, злити її. Знову промити м'ясо, додати воду, після закипання варити на маленькому вогні 30-50 хвилин.
Лук очистити, дрібно нарізати, обсмажити на олії до золотистого кольору. Рис промити, покласти в суп разом з цибулею, варити 10-15 хвилин. Потім покласти лавровий лист, кілька чайних ложок аджики, томатну пасту, ткемалі, посолити за смаком, проварити 5-7 хвилин, зняти з вогню. В кінці додати подрібнений часник.
Сало нарізати дрібними кубиками, свинину - великими. Цибулю і моркву очистити, нарізати дрібно (моркву можна натерти на тертці), болгарський перець нарізати смужками, часник і зелень подрібнити.
Розігріти казан (або каструлю з товстими стінками), влити масло, покласти сало і витопити його. Додати м'ясо, обсмажити до золотистого кольору. Цибулю, моркву і болгарський перець також обсмажити. В кінці влити томатну пасту і тушкувати суміш 5-7 хвилин.
Закип'ятити 3-4 літри води (дивіться за обсягом ємності, в якій готуєте), влити її в казан або каструлю. Додати нарізану картоплю. Довести до кипіння і варити до готовності картоплі. Потім всипати рис, перемішати і варити 10-15 хвилин. За 5 хвилин до готовності всипати спеції, цукор і сіль, додати зелень.
Для того щоб смак кави завжди міг приємно здивувати, важливо не тільки купувати якісний напій і дотримуватися технологій приготування, але й знати деякі хитрощі. Завдяки цій каві завжди зможе порадувати своїм оригінальним смаком, передають Патріоти Укр...
Крупи обов’язково мають бути у раціоні харчування. Вони багаті на складні вуглеводи та в цілому мають позитивний вплив на самопочуття та здоров’я, передають Патріоти України. Ідеальна норма, коли 40% раціону складають саме крупи. Якщо ви думаєте, що їх...