Існує безліч варіантів приготування салату олів'є. До слова, рецепт належить шеф-кухареві московського ресторану "Ермітаж" французові Люсьену Олів'є, який працював на привілейованій кухні у 1860-х. Серед гурманів ходили справжні легенди про смак цього приголомшливого салату, проте Олів'є не розповів світові секрет його приготування. Лише через деякий час з'явилися перші спроби розкрити рецептуру, зазначають Патріоти України.
В одному з найперших варіантів, опублікованих в журналі "Наша їжа", були вказані картопля, свіжі огірки, смажений рябчик, каперси, оливки. Для заправки класичного олів'є використовували соуси "Провансаль" і "Кабулі".
Згодом олів'є перекочував до звичайних кухонь. Щоправда, з деякими змінами. Замість рябчиків до олів'є почали додавати варену ковбасу, а каперси й оливки замінили солоними огірками та консервованим горошком. Єдине, що залишилося незмінним — заправка "провансаль". Нижче ви знайдете рецепт оригінального олів'є, однак замість дефіцитних рябчиків в цьому варіанті — яловичий язик.
Для салату:
Час приготування: 2 години.
Покрокове приготування:
1. Окремо відварюємо картоплю і яловичий язик, додаємо спеції для аромату.
2. Нарізаємо кубиками очищену картоплю, язик та огірок. Оливки можна додати цілими, а можна і порізати. Додаємо каперси. Солимо і перчимо за смаком. Заправляємо майонезом і перемішуємо. Олів'є за 100-літнім рецептом готове, можна подавати до столу.
3. Можна взяти готовий майонез або приготувати його самостійно. Для цього до чаші блендера закладаємо 5 перепелиних яєць, 200 мл рослинної олії, 1 ст. л. лимонного соку, 1 ч. л. цукру, 1/2 ч. л. солі, 1/2 ч. л. гірчиці, перець за смаком.
Занурюємо ручний блендер до чаші таким чином, щоб конус з ножем повністю накрив жовтки. Вмикаємо режим "турбо", якщо такого немає — максимальну швидкість, і близько 5-10 секунд (залежно від потужності вашого блендера) тримаємо нерухомо, поки на дні не з'явиться емульсія. Тепер потроху підіймаємо ніжку блендера, поки вся олія не поєднається з отриманою масою. Процес приготування займе не більше хвилини.
Кулінарами не народжуються, а ними стають упродовж життя, щорічно відточуючи свій професіоналізм. Кожен із чогось починав. Ознайомтесь із деякими лайфхаками та секретами приготування страв, передають Патріоти України. Приготування бульйону. Щоб приготу...
Жоден ранок не обходиться без запашного напою, який бадьорить і заряджає енергією на весь день, передають Патріоти України. Розповідаємо, чи можна підігріти каву в мікрохвильовці, як це вплине це на якість і смак напою. Так, напій можна підігрівати у м...