Алюмінієва фольга вже давно стала незамінним помічником у приготуванні страв. Вона зручна, практична й дозволяє зберегти сік і аромат продуктів. Однак існують певні продукти, які краще не запікати у фользі. Причини можуть бути різними: від зміни смакових якостей страви до потенційно шкідливих хімічних реакцій, передають Патріоти України.
Редакція FoodOboz розповість, які продукти не слід використовувати для запікання в алюмінієвій фользі. Варто використати інші способи.
1. Картопля
Попри популярність фольги для запікання цього овоча, фахівці радять уникати такого способу приготування. Картопля містить багато вологи, яка при запіканні у фользі перетворює її на варений овоч із вологою текстурою. Якщо ж ви хочете отримати хрумку золотаву скоринку, краще готувати картоплю без фольги, використовуючи відкритий спосіб запікання.
2. Помідори
Запікання помідорів у фользі, особливо разом із м’ясом чи іншими овочами, також не рекомендується. Кислоти, що містяться у помідорах, вступають у реакцію з алюмінієм. Це не лише надає страві неприємного металевого присмаку, але й може бути небезпечним для здоров’я при регулярному вживанні таких страв.
3. Капуста
Білокачанна капуста теж не підходить для запікання у фользі. Через велику кількість соку, який виділяється під час теплової обробки, капуста в фользі більше вариться, ніж запікається, втрачаючи текстуру та смак. Результатом стає овочеве пюре з металевими нотками у смаку.
4. Страви зі спеціями
Додавання таких спецій, як паприка, куркума чи гострий перець, при використанні фольги може змінити їхні властивості. Високі температури у поєднанні з фольгою можуть вплинути на смак страви, зробивши його менш насиченим або навіть зіпсувавши страву.
Гречана крупа - не новинка на українських столах, але багато хто досі не знає, що вона буває різною й що її корисні властивості залежать від способу обробки. Біла чи смажена, у гарнірі чи як начинка - гречка заслуговує на більше місце в нашому раціоні,...
Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...