Польська кухня різноманітна, ситна та апетитна. Найпопулярнішою із закусок є смалець, приготований з сала, цибулі та майорану. Крім цього місцеві з радістю їдять тартар і оселедець в сметані. Попри це переважають м'ясні страви, приготовані різноманітними способами, наприклад, мариновані в меду свинячі реберця, печеня по-мисливськи чи голонка в пиві.
У традиційній польській кухні є чимало екзотичних для іноземця складників, зазначають Патріоти України. У жаркі дні на піку популярності холодні супи з полуниці, черешні, яблук і груш. Восени частують рідкими стравами з огірків і грибів. У сільських областях дотепер існують традиційні страви з круп, які міксують зі смаженою свининою чи птицею.
Країна славиться і десертами: пирогами, млинцями, лазанками, оладками. Крім цього, готують різноманітні киселі, фруктові салати, желе, муси, морозиво.
Фляки по-польськи готуються з яловичого шлунку, нарізаного дуже тонкими смужками.
Інгредієнти:
яловичий шлунок - 650 г,
супна яловичина без кістки - 250 г,
вода - 1,5 л,
борошно - 1 ст.л.,
масло вершкове - 10 г,
цибуля ріпчаста - 1 шт.,
морква - 1 шт.,
петрушка корінь - 1 шт.,
міль - 2 ч.л.,
лавровий лист - 1 шт.,
перець чорний - 8 шт.,
паприка - 1 ч.л.,
імбир сухий - дрібка,
мускат тертий - дрібка,
майоран - дрібка.
Приготування
Промити та очистити шлунок, нарізати тонким смужками. Подрібнити очищену цибулю та моркву. З'єднати м'ясо з овочами, додати лаврушку і чорний перець. Влити стільки води, щоб суп не був рідким. Варити до готовності яловичини, приблизно 2 год. Обсмажити на сковороді борошно. Додати столову ложку бульйону та змішати до однорідності, щоб не утворилося грудочок. Подрібнити кубиком м'ясо та закинути назад в суп. У кінці заправити суп засмажкою з борошна та спеціями.
Інгредієнти:
капуста свіжа - 800 г,
капуста квашена - 500 г,
свинячі ребра - 500-800 г,
грудинка свиняча копчена - 300 г,
цибуля ріпчаста - 200 г,
чорнослив без кісточок - 150-200 г,
томатна паста - 1 ст. л.,
вино червоне сухе або напівсухе - 200 г,
лавровий лист - 1 шт.,
сіль, перець чорний мелений - за смаком,
цукор - 2 ч. л.
Приготування
Свинячі ребра нарізати порційними шматками. Обсмажити до рум'яності. Цибулю подрібнити кубиком, копчену грудинку - невеликими шматочками. Коли свинячі ребра трішки підрум'яняться, додати цибулю та грудинку. Перемішати. Чорнослив нарізати шматками. Влити томатну пасту й змішати. Свіжу капусту нашаткувати, додати до м'яса. Приблизно через 5 хв. поєднати з квашеною капустою. Додати лавровий лист і чорний мелений перець. Залити страву вином. Усе втрамбувати, накрити кришкою й тушкувати на помірному вогні годину. Якщо рідина занадто википить, влити трохи води. Упродовж приготування декілька разів перемішати. Посолити та додати цукор за смаком. Знову накрити кришкою і томити страву щонайменше 30 хв. Що довше тушкується, то смачніше буде.
Інгредієнти:
борошно - 350 г,
жовтки - 3 шт.,
яйце - 1 шт.,
борошно - 350 г,
сода - 0,5 ч. л.,
сметана - 100 г,
сіль - дрібка,
масло - ч. л.,
ром чи горілка - 5 ст. л.,
цукрова пудра - за смаком.
Приготування
Замісити тісто. У якому порядку змішувати інгредієнти - не має значення. Місити довго, доки не вийде гладке. Відокремити частину, а решту прикрити рушником, бо швидко засихає. Тонко розкачати шматок тіста, нарізати смужками 3 см шириною та 10 см в довжину. У кожній частині зробити в центрі 2-3 см надріз і один край заготовки протягнути через цей надріз, вивертаючи. Смажити в розігрітій олії. Перед подачею посипати цукровою пудрою.
Правильна їжа може стати потужною зброєю проти апатії. Продукти, багаті на вітаміни, антиоксиданти та корисні жири, допомагають підтримати енергію, покращити настрій та зміцнити імунітет, передають Патріоти України з посиланням на РБК. Що таке апатія. ...
Ідеально підібране поєднання продуктів, що створює дійсно святкову страву, яка стане як головною стравою столу,так і головною прикрасою, передають Патріоти України. Червона морква надає цьому плову мальовничого вигляду. Барбарис і родзинки борються за...