Секрет господинь! Що додати до квашеної капусти для дзвінкого хрускоту

В осінньо-зимовий період українці здавна поповнювали свої вітамінні запаси з того, що вдалось виростити на власному городі. Одним з цінних вітамінних овочів є капуста. Її квасили, та мали смачну закуску до страв, передають Патріоти України.

Подробиці

Квашена капуста надзвичайно корисна, адже містить велику кількість вітаміну С. Потрібно притримуватись певних правил під час її квашення.

Як квасити капусту

Найкраще обирати для квашення капусту пізніх сортів, з тугими качанами. Також варто звернути увагу на листя – чим біліше воно, тим краще, адже в світлому листі міститься більше цукру, що потрібно для бродіння. Перед тим, як шаткувати капусту огляньте її, зніміть пошкоджене та почорніле листя.

Потім шаткуйте.

На 5 кілограм капусти додається 100-120 г солі. Якщо додати забагато солі, це може загальмувати процес молочнокислого бродіння. Можна застелити дно банки листям. Потім закладаємо нашинковану капусту, та добре утрамбовуємо, щоб вона пустила сік.

Зверху потрібно покласти гніт, та не забуваємо періодично протикати капусту дерев’яною паличкою чи качалкою, щоб вийшов вуглекислий газ.

Для посилення смаку та кращого квашення можна за бажанням додавати моркву, фрукти, ягоди, прянощі. Прянощі, які доречно додати за бажанням – кмин, лавровий лист, гіркий перець, аніс. Вони покращують смак, аромат, наситять корисними маслами, ферментами. Ще можна додавати до квашеної капусти мед, волоські горіхи, сливи, гриби.

Смакота! Свиняча грудинка у соєвому соусі для святкового столу або просто на бутерброди

понеділок, 7 квітень 2025, 9:15

Мабуть, це один із найпростіших способів приготування свинячої грудинки для м’ясної нарізки. Попередньо маринувати свинину не треба. Потрібні свиняча грудинка, соєвий соус і за бажанням її можна доповнити часником і солодкою паприкою. Соєвий соус дає п...

Господиням на замітку! Що робити із завітреним та жовтим салом

понеділок, 7 квітень 2025, 8:14

Буває, що сало не встигли використати. Воно лежить, та з часом стає жовтуватим, завітреним. Апетитним його важко назвати, смак також не викличе гастрономічного задоволення. Викидати, пересолювати, кудись використати — що робити із застарілим продуктом....