У чому користь холодцю - коментар дієтолога. Ірина Шеремета, фудкоуч, експерт зі здорового харчування каже:
Холодець корисно їсти, за умови, що він не жирний, тобто приготований з курятини. Холодець містить в собі багато мікроелементів і також колаген (відповідає за пружність шкіри і м'язових тканин), який зараз дуже популярно і корисно вживати.
Вона вважає, що якоїсь конкретної норми споживання холодцю немає, тому що для кожної людини повинна бути різна добова калорійність. Але точно немає необхідності їсти кожен день холодець, тому що колаген є і в інших стравах. Тому їсти варто в міру і пам'ятати про співвідношення білків, жирів і вуглеводів у вашій тарілці.
Налити в каструлю воду, довести до кипіння, потім покласти м'ясо. Зменшити вогонь і залишити на 20-30 хвилин, до тих пір, поки не утворюється пінка. Зібрати її і додати в бульйон цибулю, моркву, лавровий лист, перець і сіль. Залишити нудитися на повільному вогні 6 годин, потім дістати цибулю і варити ще 4 години.
Дістати моркву з бульйону, м'ясо також витягти і охолодити. Процідити бульйон через марлю або сито. Розчавити часник і додати його в бульйон, в разі потреби посолити. Форму для холодцю застелити харчовою плівкою, м'ясо розібрати на шматочки.
Викласти листя петрушки на форму, зверху покласти м'ясо. Залити все бульйоном і поставити в холодильник. Застиглий холодець накрити тарілкою і перевернути.
Для прикраси:
Обов'язково підготувати м'ясо заздалегідь: свинячу рульку вимити під проточною водою і поскоблити ножем, розрізати на частини. Покласти в каструлю разом з куркою, залити водою і поставити на ніч в холодильник.
Вранці вилити воду, м'ясо скласти в каструлю, залити водою і поставити на вогонь до появи піни. Прибрати піну, накрити кришкою, поставити на мінімальний вогонь. Варити холодець 6-8 годин, не допускаючи закипання. За 1.5 години до закінчення варіння додати ріпчасту цибулю, розрізаний навпіл.
Як тільки м'ясо буде відставати від кістки, вимкнути вогонь, прибрати жир. Викласти м'ясо в миску, розібрати його на частини. Розкласти його по формах для холодцю, бульйон процідити через марлю або сито. Додати в нього лавровий лист, подрібнений часник і сіль. Залити бульйон у форми і поставити в холодне місце до застигання.
Перед приготуванням м'ясо промити, замочити в холодній воді і залишити на ніч. Вранці покласти м'ясо в мультиварку і залити водою так, щоб вона на 3-4 сантиметри покривала його. Натиснути кнопку "Холодець" або "Мультиповар", виставивши 4 години і температуру 90°C. Залишити бульйон нудитися, але стежити, щоб він не кипів.
Коли час вийшов, додати перець горошком, моркву, лавровий лист і цибулю в лушпинні. Закрити мультиварку і поставити режим на 1 годину, збільшити температуру до 95°C.
Готове м'ясо дістати з мультиварки, розібрати на частини. Бульйон процідити через сито, прибрати жир. З'єднати бульйон з м'ясом, додати часник, сіль за смаком і чорний перець за бажанням. Перемішати, розлити по формах і прибрати в холодильник.
Млинців багато не буває. Це є істина. Скільки не напечеш млинців, тарілка лишається пуста. Млинець за млинцем, з варенням чи сметаною, а може й зі згущеним молоком — це дуже смачно. Пропонуємо вам приготувати улюблену багатьма страву за цим лінивим рец...
Тефтелі бувають різні, але базовий принцип приготування один. Це кульки з м’ясного фаршу з додаванням круп, іноді хліба чи подрібнених сухарів, передають Патріоти України. М’ясними кульками навряд чи когось здивуєш. Але можна поекспериментувати зі смак...