Це варто знати всім: Які харчові добавки у складі продуктів можуть бути небезпечними для здоров'я

Харчові добавки, відомі більшості споживачів як "єшки", додають в їжу з кількох причин, зазначають Патріоти України.

Одні продовжують термін придатності харчових продуктів, інші — покращують смак, колір або знижують енергетичну цінність їжі. Але чи всі вони безпечні і чи не викличуть проблем зі здоров'ям? Давайте розбиратися.

Консерванти

Консерванти — одні з найбільш часто використовуваних добавок. Більшість з них міститься в готових стравах або напівфабрикатах. Консерванти продовжують термін зберігання їжі, але разом з тим не приносять ніякої користі для людського організму. З цієї причини найкраще споживати свіжі продукти, які містять більшу частину вітамінів і мінералів.

Допустимі консерванти

З доданих речовин, що не викликають проблем зі здоров'ям, варто згадати в основному натуральні, такі як цукор, сіль або оцет. Звичайно, їх вживання повинне бути в розумних кількостях. Вони мають бути вказані на упаковці в незміненому вигляді і використовуються при всіх видах приготування (сушка, заморожування, теплова обробка і т.д.).

Спірні речовини

Ці речовини не дуже корисні і досі ведуться суперечки про те, як вони впливають на правильне функціонування організму в довгостроковій перспективі. Цю групу речовин, починаючи з серії Е200, у жодному разі не можна використовувати часто і в надмірних кількостях. В основному це сорбінова кислота, сорбат калію і кальцію, бура, а також мурамідаза.

Невідповідні речовини

Що стосується невідповідних речовин, то більшість з них — штучно створені синтетичні речовини. Вони можуть викликати проблеми зі здоров'ям, деякі навіть можуть мати канцерогенну дію, а їх вживання викликати гіперчутливість або непереносимість певних продуктів. До них відносяться, наприклад, діоксид сірки, бензойна кислота, біфеніл, сульфіт натрію і кальцію, нізин або нітритна група.

Щоб полегшити вам завдання, ось список тих речовин, які викликають найбільші проблеми зі здоров'ям:

  • Барвники: E104, E110, E122, E129, E124, E132, E133.
  • Бензойна кислота: E210.
  • Нітрит натрію: E250.
  • Глутамат натрію: E621.
  • Аспартам: E951.
  • Цикламат натрію: E952.

Які промислові продукти краще виключити з раціону

Більшість цих речовин — це продукти з тривалим терміном зберігання. До них відносяться консерви, супи з пакетів, страви швидкого приготування, паштети і багато іншого. Завжди читайте склад при покупці і якщо бачите на упаковці велику кількість букв Е з цифрами, краще повернути цей товар на полицю і постаратися знайти менш насичений хімічними добавками варіант або самостійно приготувати цю страву.

Чи потрібно смажити цибулю для котлетного фаршу

вівторок, 1 квітень 2025, 18:15

У класичному рецепті приготування котлет, який часто використовують господині, є цибуля. Цей продукт дійсно робить страву смачнішою та соковитішою. Але чи треба смажити овочі перед тим, як додати їх до фаршу? Все залежить від способу приготування та ре...

Який простий інгредієнт допоможе надати котлетам пишності

вівторок, 1 квітень 2025, 17:15

Досвідчені господині і навіть професійні кухарі часто додають у котлети особливі компоненти, які повинні надати страві апетитної пишної форми, передають Патріоти України. Однак деякі інгредієнти можуть надавати надто очевидного відтінку смаку, що може ...