"Цей десерт я відношу до категорії «коли гості на порозі», а також раджу всім, хто хоче навчитися готувати випічку, починати саме з таких рецептів", - радить кулінар Євген Клопотенко на своєй сайті, передають Патріоти України, - та продовжує:
"Цей десерт дуже простий у приготуванні, втім виглядає яскраво. Завдяки рідкому тісту пиріг виходить дуже ніжним, а поєднання вишні та цедри лимону робить його насправді чарівним. Крім того, інгредієнти для такого клафуті наявні практично на кожній кухні, так що починайте готувати прямо зараз.
Час приготування - 40 хвилин
Порції - 6
Покроковий рецепт
Вишні помийте, видаліть кісточки і складіть в окрему миску. Можна просто видавлювати кісточки руками, а можна скористатися спеціальним інструментом для їх видалення. У сезон використовуйте свіжу вишню, вона більш соковита і ароматна, але з мороженою вишнею теж виходить чудово, так що можете готувати такий клафуті круглий рік.
Розігрійте духовку в стандартному режимі (без конвекції) до температури 180 градусів. У мисці змішайте яйця і цукор. Добре перемішайте яйця і цукор за допомогою вінчика, але не збивайте суміш в дуже пишну піну. Додайте ванільний цукор. Якщо у вас є натуральний стручок ванілі, використовуйте його насіння - буде ще смачніше.
Тепер додайте попередньо просіяне борошно. Я завжди рекомендую просівати борошно при приготуванні випічки - так вона виходить більш ніжною. Збийте вінчиком до отримання однорідної консистенції. Суміш повинна нагадувати густу сметану.
Невеликою цівкою додайте в суміш молоко, продовжуючи постійно її перемішувати. Тепер вона повинна нагадувати дуже рідку сметану.
Натріть лимонну цедру на дрібній тертці в миску з вишнями. Вишня і цедра - відмінне смакове поєднання, яке надасть вашій випічці неповторного смаку.
Форму для випічки змастіть вершковим маслом. Найкраще для клафуті підходить форма для приготування тарту. Я взяв форму діаметром 27 см.
У змащену форму додайте столову ложку борошна і зробіть так звану «французьку сорочку». Для цього рівномірно розподіліть борошно у формі, перевертаючи її в різні боки. На масло повинен налипнути тонкий шар борошна. Борошно, що залишилося, висипте з форми. Такий прийом не дасть вашій випічці пристати до форми і ви зможете нарізати клафуті на красиві шматочки.
Злийте зайвий сік з ємності з вишнею. Насипте у форму суміш з вишні та лимонної цедри і рівномірно розподіліть її по всьому діаметру форми. Залийте вишню тістом, так щоб воно рівномірно розподілилося формою.
У середину пирога додайте зірочку бадьяна. Він подарує вашому клафуті приємну анісову нотку. Загалом це не обов’язково, але я дуже рекомендую. Поставте пиріг в розігріту духовку на 40−50 хвилин.
Щоб перевірити готовність пирога, проштрикніть його дерев’яною зубочисткою. Якщо тісто готове, воно не повинно до неї приставати. Готовий клафуті остудіть за кімнатної температури, посипте цукровою пудрою і подавайте. Пиріг можна зберігати в холодильнику, закривши харчовою плівкою, протягом двох днів.
Млинців багато не буває. Це є істина. Скільки не напечеш млинців, тарілка лишається пуста. Млинець за млинцем, з варенням чи сметаною, а може й зі згущеним молоком — це дуже смачно. Пропонуємо вам приготувати улюблену багатьма страву за цим лінивим рец...
Тефтелі бувають різні, але базовий принцип приготування один. Це кульки з м’ясного фаршу з додаванням круп, іноді хліба чи подрібнених сухарів, передають Патріоти України. М’ясними кульками навряд чи когось здивуєш. Але можна поекспериментувати зі смак...