Хліб та інші зернові продукти часто опиняються під прицілом тих, хто прагне здорового харчування або зниження ваги. Однак нові дослідження свідчать, що відмова від цих продуктів може призвести до несподіваних наслідків для здоров’я, передають Патріоти України.
Зокрема, недостатнє споживання вуглеводів здатне знизити рівень енергії та викликати дефіцит важливих поживних речовин. Видання eatthis.com розповідає, чому хліб варто залишити у своєму раціоні та як правильно підходити до його споживання.
У рамках аналізу даних Національного опитування щодо здоров’я та харчування, вчені дійшли висновку, що в певної частини дорослого населення спостерігалося зниження рівня енергії на 10%. Це було пов’язано з виключенням рафінованих зерен з раціону, що, в свою чергу, спричинило дефіцит харчових волокон, магнію та заліза.
"У сучасному суспільстві хліб, зернові продукти та вуглеводи в цілому часто мають погану репутацію. Проте саме вуглеводи є головним джерелом енергії для організму та мозку. У раціоні, що вважається здоровим і збалансованим, вуглеводи мають складати від 40 до 60% добової калорійності. І сюди можуть входити хліб і зернові продукти", – пояснює дієтолог Сара Вільямс.
Дієтолог Кейсі Барнс погоджується з цією думкою.
"Помірне споживання вуглеводів позитивно впливає на рівень енергії, особливо якщо у вас запланована фізична активність. Коли ви повністю виключаєте цілу групу продуктів, важливо замислитися, чим їх замінити", – пояснює Барнс. Вона додає, що не варто повністю виключати з раціону хліб або інші зернові продукти. Інакше це може призвести до небажаних наслідків для здоров’я.
Щоб уникнути дефіциту поживних речовин, Барнс радить віддавати перевагу цільнозерновому хлібу, продуктам із пророщених зерен, а також коричневому рису, ячменю, вівсянці, житу, цільнозерновим крупам і крекерам.
Сара Вільямс рекомендує додавати до раціону макарони з цільної пшениці та кіноа.
"Регулярне споживання цих продуктів допоможе вам забезпечити організм клітковиною, залізом, магнієм і фолієвою кислотою, а також підтримувати відчуття ситості та енергійності. Пам’ятайте, що їжа не буває "поганою" чи "хорошою". Усе залежить від балансу. Важливо знайти правильне співвідношення поживних і смачних продуктів та визначити порції, які підходять саме вашому організму і вашим цілям", – стверджує Вільямс.
Нові дослідження показують, що вживання дуже недооціненого соку може покращити метаболізм, що призведе до втрати ваги. Ви будете швидко худнути, насолоджуючись напоєм. То ж який саме сік треба включати в раціон, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з...
У сучасній культурі широко вважається, що для оптимального здоров'я люди повинні ділити свій щоденний раціон на три великі приймання їжі — сніданок, обід і вечерю. Та чи дійсно це так? Це переконання переважно походить від культури та ранніх епідеміоло...