За українськими традиціями хлопці в ніч на Андрія бешкетують, а дівчата ворожать на судженого та на заміжжя. Жодне святкування також не проходить без калити – власноруч випеченої здоби з маком та родзинками, зазначають Патріоти України.
Свято Андрія традиційно святкують 13 грудня, а ворожінням займаються дівчата в ніч з 12 на 13 число. Щоб відсвяткувати свято зі всіма традиціями та обрядами, ми пропонуємо вам приготувати калиту.
Калитою колись називали свято Андрія, а випечена кругла здоба символізувала сонце. В тодішніх обрядах використовувалась також кочерга та сажа, яка пов'язана з вогнем, який теж шанували не менше ніж сонце.
Тісто на калиту дівчата замішували по черзі, від старшої до наймолодшої, потім випікали та підвішували на червону стрічку. Ввечері дівчата грали у гру, в якій хлопці по черзі повинні були відкусити шматок здоби. Тим кому не вдалося відкусити калиту, змащували сажею, а переможців величали Андріями. Їм дівчата одягали на голову вінки з барвінку, прикрашені колосками жита, пшениці, пучками калини, а далі цілували в уста.
Приготування:
Калита готова – смачного!
Вершкове масло – це вкрай корисний продукт, який обов’язково має бути в раціоні як дорослих, так і дітей, передають Патріоти України. Без вершкового масла в кулінарії не обійтися, бо не вийде запашної випічки, смачної каші чи ароматного картопляного пю...
Забудьте про жорсткі котлети, які важко кусати та жувати. Щоб вони були легкими та апетитними, нагадували пух, потрібно правильно підготувати фарш. Деякі кулінарні хитрощі допоможуть це зробити, передають Патріоти України. Отже, ми вже знаємо, що секре...