За українськими традиціями хлопці в ніч на Андрія бешкетують, а дівчата ворожать на судженого та на заміжжя. Жодне святкування також не проходить без калити – власноруч випеченої здоби з маком та родзинками, зазначають Патріоти України.
Свято Андрія традиційно святкують 13 грудня, а ворожінням займаються дівчата в ніч з 12 на 13 число. Щоб відсвяткувати свято зі всіма традиціями та обрядами, ми пропонуємо вам приготувати калиту.
Калитою колись називали свято Андрія, а випечена кругла здоба символізувала сонце. В тодішніх обрядах використовувалась також кочерга та сажа, яка пов'язана з вогнем, який теж шанували не менше ніж сонце.
Тісто на калиту дівчата замішували по черзі, від старшої до наймолодшої, потім випікали та підвішували на червону стрічку. Ввечері дівчата грали у гру, в якій хлопці по черзі повинні були відкусити шматок здоби. Тим кому не вдалося відкусити калиту, змащували сажею, а переможців величали Андріями. Їм дівчата одягали на голову вінки з барвінку, прикрашені колосками жита, пшениці, пучками калини, а далі цілували в уста.
Приготування:
Калита готова – смачного!
Коренеплоди мають особливості у приготуванні, як і інші продукти. В залежності від тривалості варіння чи запікання смак відрізняється. Зберегти апетитність та структуру овочу — основна задача для господині.передають Патріоти України. Від природи морква...
Якщо ви вже пробували готувати деруни, могли помітити їх здатність темніти. Проста страва, але має певний нюанс. Він пов’язаний із особливістю головного інгредієнта — картоплі. Розповімо декілька простих секретів, які дозволять зробити ваші деруни золо...