За українськими традиціями хлопці в ніч на Андрія бешкетують, а дівчата ворожать на судженого та на заміжжя. Жодне святкування також не проходить без калити – власноруч випеченої здоби з маком та родзинками, зазначають Патріоти України.
Свято Андрія традиційно святкують 13 грудня, а ворожінням займаються дівчата в ніч з 12 на 13 число. Щоб відсвяткувати свято зі всіма традиціями та обрядами, ми пропонуємо вам приготувати калиту.
Калитою колись називали свято Андрія, а випечена кругла здоба символізувала сонце. В тодішніх обрядах використовувалась також кочерга та сажа, яка пов'язана з вогнем, який теж шанували не менше ніж сонце.
Тісто на калиту дівчата замішували по черзі, від старшої до наймолодшої, потім випікали та підвішували на червону стрічку. Ввечері дівчата грали у гру, в якій хлопці по черзі повинні були відкусити шматок здоби. Тим кому не вдалося відкусити калиту, змащували сажею, а переможців величали Андріями. Їм дівчата одягали на голову вінки з барвінку, прикрашені колосками жита, пшениці, пучками калини, а далі цілували в уста.
Приготування:
Калита готова – смачного!
Гречана крупа - не новинка на українських столах, але багато хто досі не знає, що вона буває різною й що її корисні властивості залежать від способу обробки. Біла чи смажена, у гарнірі чи як начинка - гречка заслуговує на більше місце в нашому раціоні,...
Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...