Без зайвого жиру, але з апетитною скоринкою! ТОП-7 секретів смаженої картоплі

Смажена картопля вдається не завжди – іноді вона плаває в жирі або олії, іноді виходить не смажена, а тушкована, а то й зовсім перетворюється на пюре, передають Патріоти України.

Чимало тут залежить від кулінарного досвіду, від сорту овочів, від сковороди і, звичайно, від попередньої підготовки бульб до смаження.

Подробиці

7 секретів смаженої картоплі

  1. Сорт. Найкраще смажити картоплю з низьким рівнем крохмалю. Якщо говорити про сорти, то це «Романо», «Ред Скарлетт», «Водограй», «Гурман», «Веснянка» та ін.
  2. Посуд. Краще смажити на чавунній або сковороді з товстим дном, щоб грілася рівномірно і довше тримала тепло. Також вона має бути широка з високими бортами.
  3. Картопля. Бульби потрібно різати скибочками або соломкою завтовшки по 8 мм. Більш масивні шматки вимагають 5-хвилинного варіння.
  4. Крохмаль. Щоб зменшити кількість крохмалю, нарізану картоплю заливають водою на 30 хвилин, а потім викладають на рушник, щоб пішла зайва волога.
  5. Температура. Потрібно заздалегідь розігріти сковороду разом з рослинною олією і, коли вона почне трохи димитися, можна класти картоплю.
  6. Час. Не чіпайте картоплю перші 5-7 хвилин. За цей час овоч покриється золотистою скоринкою. Потім потрібно ретельно перемішати. Повторюємо цю процедуру за 5-7 хвилин.
  7. Сіль. Солити можна лише після появи скоринки, потім потрібно зробити меншим вогонь, прикрити кришкою та залишити картоплю на 20-25 хвилин.

Любите гречку? Ось що обов’язково потрібно про неї знати

субота, 12 липень 2025, 17:09

Гречана крупа - не новинка на українських столах, але багато хто досі не знає, що вона буває різною й що її корисні властивості залежать від способу обробки. Біла чи смажена, у гарнірі чи як начинка - гречка заслуговує на більше місце в нашому раціоні,...

Пийте каву правильно: Коли вона працює, а коли шкодить кишківнику

субота, 12 липень 2025, 13:05

Мільйони людей починають день з кави ще до сніданку. Але чи така звичка дійсно корисна для шлунково-кишкового тракту? Експерти розповідають, коли кава на голодний шлунок . це стимул, а коли - шкода, передають Патріоти України. Кава стимулює вироблення ...